Dwa punkty do mistrzostwa!

Zagłębie Lubin zdobyło dziś punkt, MKS FunFloor Perła Lublin dwa i wciąż trwa walka o mistrzostwo Polski. Wciąż to jednak Miedziowe są w dużo lepszej sytuacji.

Wynik spotkania otworzyła Dominika Więckowska, a chwilę później ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0. Chwilę później pierwszą bramkę dla Zagłębia zdobyła Karolina Kochaniak-Sala, a na remis rzuciła Patrycja Matieli. Trzy kolejne trafienia były autorstwa zawodniczek z Lubelszczyzny i zrobiło się 2:5. Miedziowe znów szybko złapały kontakt i zaczęły grać swoje. Po kwadransie mieliśmy remis po 6, a po wykorzystanym karnym przez Emilię Galińską lubinianki wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, niesione żywiołowym dopingiem kibiców złapały wiatr w żagle. Perła nie zamierzała jednak odpuszczać i byliśmy świadkami walki bramka za bramkę, a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdne odzyskały prowadzenie, a na domiar złego czerwoną kartkę za faul otrzymała Emilia Galińska. Do przerwy oba zespoły rzuciły po dziesięć bramek.

Od początku drugiej połowy na parkiecie pojawiła się Patrycja Świerżewska, która wraca do drużyny do po kontuzji i rehabilitacji. Na początku drugiej połowy lepie prezentowały się Miedziowe, ale z biegiem czasu do głosu doszły przyjezdne. W 42. minucie na tablicy wyników było 15:17 i w tym momencie podopieczne Moniki Marzec były w nieco lepszej sytuacji. Dziesięć minut przed końcem znów był remis i emocje sięgnęły zenitu. Przy remisie bardzo ważnego karnego na cztery minuty przed końcem obroniła Monika Wąż, ale lubinianki pogubiły się w ataku, a za karnego zrehabilitowała się Daria Szynkaruk, rzucając na 23:22. Minutę przed końcem było po 23 i Zagłębie miało piłkę… Karnego na 40 sekund przed końcem rzuciła Adrianna Górna i to aktualne mistrzynie Polski były o krok od obrony tytułu! Tak się jednak nie stało, gdyż na remis rzuciła Aneja Beganović.

MKS Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Perła Lublin 24:24 (10:10) k. 2:4

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Kochaniak-Sala 5, Matieli 5, Zawistowska 4, Górna 3, Świerżewska 3, Łabuda 2, Drabik 1, Galińska 1, Grzyb, Hartman, Milojević, Noga.

MKS: Razum, Wdowiak, Gawlik – Anastacio 7, Płomińska 4, Szynkaruk 4, Roszak 3, Więckowska 3, Achruk 1, Beganović 1, Pietras, Portasińska, Szarawaga.