Dwa medale łyżwiarzy Cuprum

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim.

Wojciech Gutowski z MKS Cuprum Lubin potwierdził swój prym w Polsce na 3000 metrów zdobywając złoty medal, natomiast  jego klubowa koleżanka Adrianna Kluk na 1500 metrów wywalczyła brązowy medal.

W biegu sprinterskim na  500 metrów Ada i Wojtek zajęli 4 miejsce, a Mateusz Graf  był 7. Wśród juniorów młodszych Martyna Paluch zajęła 5 miejsce na 500 m i 6 miejsce na 1500 m, Alicja Tomczak (Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki ) zajęła odpowiednio 8 i 14 miejsce. Jutro odbędą się biegi indywidualne na 1500 metrów i bieg drużynowy, a zawody zakończą w niedzielę biegi na 1000 m, 3000 m kobiet, 5000 m mężczyzn i biegi masowe.