Drozdalski bohaterem Siódemki

Do derbowego meczu doszło w Legnicy. Siódemka podejmowała Forzę Wrocław, zwyciężając po emocjonującym meczu 28:27 (12:11). Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

I to dosłownie, bo decydująca bramka padła dziewięć sekund przed końcową syreną. Zdobył ją Mateusz Drozdalski, który został bohaterem legnickiej ekipy.

Sam mecz był wyrównany i jak na derby przystało bardzo emocjonujący. Już do przerwy wiedzieliśmy, że emocje będą do końca. W pierwszej połowie Siódemka prowadziła tylko jedną bramką, w drugiej nieco odskoczyła, ale goście doprowadzili do remisu. Punkty zostały jednak w Legnicy, bo na 9 sekund przed końcową syreną jedną z nielicznych tego wieczoru składnych akcji Siódemki sfinalizował z zimną krwią Mateusz Drozdalski.

Siódemka Miedź Legnica – Forza Wrocław 28:27 (12:11)

Siódemka: Stachurski – Przybylak 3, Płaczek 1, Cegłowski 1, Ziemiński, Piwko 5, Drozdalski 5, Mosiołek 6, Skiba 4, Majewski 3.

Forza: Antosik, Galle – Misiurka, Markiewicz 1, Tkaczyk 1, Burzyński 4, Bieżyński, Palica, Massopust 1, Herudziński 4, Wiewiórski 9 , Kuczyński 1, Urbańczak 2, Borszowski 4.