Doradcy już czekają

19 doradców czeka na przedsiębiorców z naszego regionu w salach obsługi ZUS. Z ich usług mogą bezpłatnie skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub małą firmę rodzinną.

Rolą doradcy jest wyjaśnienie m.in. wszelkich kwestii związanych ze składkami ubezpieczeniowymi, które muszą płacić przedsiębiorcy.

– Doradcami zostali najlepsi z naszych konsultantów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie i zdali egzamin – mówi Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – To daje gwarancję, że każdy z naszych płatników dostanie nie tylko wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania, ale otrzyma także pomoc w wypełnieniu dokumentów, założeniu indywidualnego konta na naszym portalu oraz pozna zasady rozliczania się z nami za pomocą programu Płatnik – zapewnia rzeczniczka.

W całej Polsce pracuje 732 doradców. Na Dolnym Śląsku jest ich 76, a w placówkach podlegających legnickiemu oddziałowi ZUS – 19. Po poradę można udać się do dowolnie wybranej placówki, niezależnie od miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

– Na ekranie biletomatu w sali obsługi klienta wybierz „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”, a jeśli masz konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS, możesz zarezerwować termin wizyty u doradcy – informuje Iwona Kowalska.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..