Dodatkowe pieniądze dla firm

Krajowy Fundusz Szkoleniowy zachęca pracodawców do sięgnięcia po dodatkowe pieniądze na kursy, szkolenia i studia podyplomowe. W Legnicy odbędzie się niebawem spotkanie, podczas którego można będzie zasięgnąć informacji na ten temat.

KFS to wydzielona część środków Funduszu Pracy, która została przeznaczona na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących. Pieniądze uzyskane z tej puli można przeznaczyć między innymi na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe. O wyborze konkretnych form i kierunków edukcji decydują sami pracodawcy.

– O dofinansowanie rozwoju pracowników mogą wystąpić pracodawcy, którzy chcą inwestować w podnoszenie kompetencji własnych i swoich pracowników. Zgodnie z pierwszym priorytetem, pieniądze z rezerwy KFS, mogą trafić na wsparcie kształcenia wyłącznie w zakresie umiejętności ściśle zawodowych, nie przewiduje się finansowania tzw. kompetencji miękkich. Drugi priorytet przewiduje wsparcie wyłącznie osób po 45. roku życia – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W naszym subregionie środki z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego podzielone zostały w następujący sposób:

  • powiat głogowski – 123,3 tys. zł,
  • powiat jaworski – 73,1 tys. zł,
  • powiat legnicki – 60,9 tys. zł,
  • powiat lubiński – 48,7 tys. zł,
  • powiat polkowicki – 121,8 tys. zł,
  • powiat złotoryjski – 15,8 tys. zł.

Dla pracodawców zainteresowanych funduszami wspólnie z powiatowymi urzędami pracy DWUP organizuje spotkania informacyjne. Jedno z nich zaplanowano na 26 września w Legnicy, w Powiatowym Urzędzie Pracy, w godz. od 10.00 do 12.00.

Zgłoszenia z dopiskiem „spotkanie KFS” przyjmowane są do 25 września pod adresem: wrle@praca.gov.pl. Należy podać: imię i nazwisko uczestnika, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej DWUP oraz w powiatowych urzędach pracy.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

*

code