Do awansu zabrakło jednej bramki

Zabrakło bardzo niewiele, ale żeńska reprezentacja żegna się z EHF Euro. W ostatnim meczu Biało-Czerwone uległy Czarnogórze 23:26, remisując do przerwy 12:12.

W jak się okazało ostatnim spotkaniu podczas Mistrzostw Europy zagrały zawodniczki Zagłębia Lubin. Karolina Kochaniak-Sala zdobyła trzy bramki, Aneta Łabuda o jedną mniej. W bramce zobaczyliśmy Monikę Maliczkiewicz i Barbarę Zimę, a na skrzydle zagrała także Daria Michalak.

Nie na taki finał meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą wszyscy liczyli. Do przerwy jeszcze był remis, słabsza druga połowa zdecydowała o porażce 23:26. Przy wygranej Hiszpanek z Niemkami 23:21 Biało-Czerwone pożegnały się z turniejem.

Polska – Czarnogóra 23:26 (12:12)

Polska: Płaczek (12/33 – 36 proc.), Maliczkiewicz (0/1), Zima (1/2 – 50 proc.) – Olek 2, Łabuda 2, Kobylińska 6, Balsam, Wiertelak 3, Matuszczyk, Rosiak 2, Nosek 1, Michalak, Kochaniak-Sala 3, Achruk 4.

Czarnogóra: Rajcić (4/16 – 25 proc.), Batinović – Radicević 12, Kadović, Jauković 3, Pletikosić, Godec, Bulatović, Popović, Malović 4, Corović, Brnović 2, Alivodić, Raicević 1, Pavicević 4, Grbić.