Derby Dolnego Śląska dla CCC!

Jedenaste zwycięstwo w obecnym sezonie Basket Ligi Kobiet odniosły dziś koszykarki CCC Polkowice. W derbach Dolnego Śląska podopieczne trenera Marosa Kovacika  pokonały przed własną publicznością Ślęzę Wroclaw 84:76.

Przed niedzielnym spotkaniem obie drużyny legitymowały się identycznym bilansem, mając na koncie po 10 zwycięstw i 7 porażek. Z uwagi na atut własnego parkietu bukmacherzy w roli faworytek stawiali jednak polkowiczanki.

Początek meczu należał do gospodyń, które dość szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, a pierwszą kwartę zakończyły zwycięstwem 23:14. Druga odsłona, choć już o wiele bardziej wyrównana, to również wygrana przez pomarańczowe (19:18). Do szatni zawodniczki CCC schodziły więc w dobrych humorach, ciesząc się z wypracowanej 10-punktowej zaliczki (42:32).

Po zmianie stron obraz gdy się wyraźnie zmienił. Do głosu zaczęły dochodzić wrocławianki, które zdecydowanie zacieśniły szyki obronne, pozwalając swoim rywalkom na zaledwie 12-punktową zdobycz w trzeciej partii. Przed decydującą kwartą mistrzynie Polski prowadziły już tylko różnicą trzech „oczek” (54:51), a zatem kwestia ostatecznego zwycięstwa była sprawą otwartą. Polkowiczankom szybko udało się powiększyć prowadzenie i do końcowego gwizdka arbitra kontrolowały już losy spotkania. Najskuteczniejszą koszykarką na boisku była Maria Conde z CCC Polkowice. Hiszpanka, oprócz 23 zdobytych punktów, zaliczyła też najwięcej zbiórek (9) i asyst (6).

CCC Polkowice – Ślęza Wrocław 84:76 (23:14, 19:18, 12:19, 30:25)

CCC Polkowice: María Conde 23 pkt, Weronika Gajda 17, Danesha Stallworth 15, Danielle Robinson 14, Lauren Mansfield 8, Artemis Spanou 4, Regina Palusna 2, Monika Naczk 1.

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 20, Nevena Jovanovic 14, Dominika Owczarzak 12, Abigail Gomazic 10, Agata Dobrowaolska 7, Magdalena Szajtauer 6, Talia Caldwell 5, Dajana Butulija 2.