Czas na derby Legnicy!

W sobotę 3 grudnia Siódemka Miedź Legnica zmierzy się z EuCO UKS Dziewiątka Legnica w ramach 10. kolejki grupy B I ligi. Początek meczu w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52 o godz. 15.00.

Będzie to pierwsze starcie legnickich drużyn, którego stawką są ligowe punkty. Choć dodajmy od razu, że nie pierwsze oficjalne. W poprzednim sezonie mierzyliśmy się bowiem z Dziewiątką w 1. rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Tamten mecz zakończył się naszą wygraną 31:22. W bieżącej kampanii drogi Siódemki Miedź Huras z lokalnym rywalem skrzyżowały się w I lidze. Trzeba przyznać, że dosyć nieoczekiwanie.

Legniccy kibice piłki ręcznej derby dostaną z dwóch powodów. My nieoczekiwanie spadliśmy z Ligi Centralnej, natomiast Dziewiątka nieoczekiwanie utrzymała się w I lidze. Przypomnijmy, że nasz lokalny rywal zajął w tabeli ostatnie miejsce, ale przed degradacją do II ligi uratowała go decyzja ZPRP o powiększeniu grupy B I ligi do 14 zespołów. Co ciekawe, do I ligi Dziewiątka również dostała się dzięki poprzedniej reorganizacji rozgrywek z 2021 r., związanej z utworzeniem Ligi Centralnej.

Dodaj komentarz