Czas na III Memoriał Zdzisława Woźniaka

Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek ligowych w hali OSiR przy ul. Lotniczej rozegrany zostanie III Memoriał Zdzisława Woźniaka. Początek turnieju o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Dla drużyny trenera Piotra Będzikowskiego sobotni turniej ma duże znaczenie. – Traktujemy go jako generalny sprawdzian przed sezonem. Do inauguracji Ligi Centralnej nie zostało już przecież wiele czasu – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras Legnica.

Memoriał Zdzisława Woźniaka już tradycyjnie ma mocną obsadę. Stal Gorzów i MKS Wieluń to przecież, podobnie jak Siódemka Miedź Huras, zespoły z Ligi Centralnej, natomiast GOKiS po letnich wzmocnieniach aspiruje w zbliżającym się sezonie do triumfu w I lidze.

Turniej rozpocznie mecz Siódemki Miedź Huras z MKS-em Wieluń (godz. 10.00). Potem na parkiet wyjdą zespoły Stali Gorzów i GOKiS-u Kąty Wrocławskie (godz. 11.45). Na godz. 15.00 zaplanowany jest mecz o 3. miejsce, natomiast finał na godz. 16.45. O godz. 18.15 – ceremonia zakończenia turnieju.

Zdzisław Woźniak przez 12 lat był prezesem MSPR Siódemka. Ten niezwykle zasłużony dla legnickiego handballa działacz został doceniony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Z okazji 100. urodzin polskiego szczypiorniaka, zarząd ZPRP uhonorował go Złotą Odznaką „Zasłużony dla piłki ręcznej w Polsce”. Zdzisław Woźniak zmarł w listopadzie 2018 r. Miał 63 lata. To już trzecia edycja turnieju jego pamięci, który organizuje nasz klub. W 2019 r. triumfowała Siódemka Miedź Huras Legnica. Przed rokiem najlepsze było Zagłębie Lubin.

Wstęp dla kibiców wolny. Zapraszamy do hali przy ul. Lotniczej!

Dodaj komentarz

*

code