Cuprum pewnie pokonało gości z Częstochowy

PA5_4517Bez większych problemów siatkarze Gheorghe Cretu ograli we własnej Hali gości z Częstochowy. Cuprum wygrało 3:0 i zakończyło rundę zasadniczą na szóstej pozycji w tabeli. Przed nimi mecze play-off o 5. miejsce w rozgrywkach.

Robert Täht i Grzegorz Łomacz dali Cuprum pierwsze punkty. Ekipa Gheorghe Cretu od początku meczu prezentowała bardzo dobrą grę ze środka pola i na zagrywce. Pojedynek był dość wyrównany, ale lepiej ułożył się po myśli gospodarzy, którzy wygrali 25:23. W drugim secie 1:0 dla miejscowych dał po autowej zagrywce był zawodnik Cuprum, Bartosz Buniak. Później asem serwisowym popisał się Estończyk Täht. Lubiński zespół dominował w każdym elemencie gry, zwyciężając 25:8. Na początku trzeciego seta, gospodarze jakby osłabli i dali inicjatywę gościom. Wykorzystał to Stanisław Wawrzyńczyk, który doprowadził do stanu 0:4 dla Częstochowy. Straty zaczęli odrabiać Keith Pupart i Robert Täht. Po zniwelowaniu strat, ekipa Gheorghe Ctretu wyszła na prowadzenie, które dotrzymała do końca seta i wygrała 25:20.

PlusLiga, 30. kolejka

Cuprum Lubin – AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:8, 25:20)

MVP meczu: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

Skład wyjściowy:

Cuprum Lubin: Malinowski, Kaczmarek, Pupart, Michalski, Gorzkiewicz, Böhme, Täht, Gunia, Koumentakis, Grobelny, Hain, Łomacz Libero: Rusek, Kryś.

AZS Częstochowa: Kowalski, Polański, Wawrzyńczyk, Moroz, Szalacha, Buniak, Szymura, Grebeniuk, Janus, Szlubowski, Buczek Libero: Kowalski, Ociepka.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Dodaj komentarz