Coraz więcej e-PIT

Ponad 35 mln informacji o przychodach  i dochodach wpłynęło w tym roku do Krajowej Administracji Skarbowej. Na ich podstawie opracowane będą e-PIT-y, które zostaną udostępnione podatnikom już za tydzień.

W tym roku do KAS wpłynęło blisko 35,3 mln dokumentów od płatników podatku – o około 200 tys. więcej niż rok temu. Są to informacje o wszystkich dochodach, od których Polacy muszą zapłacić podatek PIT. Samych deklaracji PIT-11 trafiło do systemu skarbówki ponad 23 mln.

15 lutego w usłudze Twój e-PIT będzie można zobaczyć przygotowaną przez urzędników wstępną deklarację roczną. Jeśli podatnik nie będzie chciał wprowadzić żadnych zmian, będzie mógł deklarację zatwierdzić i mieć już z głowy tegoroczne rozliczenie z fiskusem. Wyjątkiem będzie sytuacji, gdy w deklaracji wykazana będzie niedopłata podatku. Wtedy do 30 kwietnia trzeba będzie dopłacić należną fiskusowi kwotę, wysyłając przelew na osobisty mikrorachunek podatkowy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..