CHOJNÓW/GRĘBOCICE. Sparta lepsza od Chojnowianki

IMG_6052

Nie udało się Chojnowiance Chojnów zakończyć sezonu 2013/2014 zwycięstwem na własnym boisku. Podopieczni Arkadiusza Palucha w ostatnim meczu w klasie okręgowej przegrali z walczącą o utrzymanie Spartą Grębocice 0:1. Pomimo porażki chojnowianie w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze.

W pierwszej części gry zdecydowaną przewagę mieli zawodnicy Chojnowianki, którzy nękali wręcz bramkarza gości. Ten jednak wywiązywał się z swoich obowiązków bez zarzutów, a jego kolegów z drużyny stać było jedynie na kontrataki. Na początku drugiej połowy nad Chojnowem zaczął padać rzęsisty deszcz, z którym lepiej radzili sobie zawodnicy z Grębocic. Żaden z ich ataków jednak nie przyniósł bramki, a z minuty na minutę przewagę na boisku zyskiwali ponownie gospodarze jednak bramkę strzelili jednak goście. W 75. minucie arbiter podyktował rzut karny, którego zawodnik Sparty nie zmarnował. Gol ten był jedynym w tym spotkaniu, dzięki czemu Sparta Grębocice pokonała Chojnowiankę Chojnów 0:1 i utrzymała się w klasie okręgowej.

– Emocje są na pewno mniejsze, ponieważ dla nas to tak jakby mecz o pietruszkę. Natomiast ja bym chciała, żeby chłopcy powalczyli chociaż dzisiaj gramy nieco okrojonym składem – przekonywała przed meczem Małgorzata Członka, prezes Chojnowianki Chojnów.

I faktycznie sam wynik nie był już tak ważny, ponieważ awans do IV ligi Chojnowianka zapewniła sobie już wcześniej.