CHOCIANÓW/KUNICE. Mewa bez szans z Stalą

IMG_6081

Stal Chocianów bez najmniejszych problemów pokonała Mewę Kunice w ostatniej kolejce klasy okręgowej. Gospodarze wygrali 5:0, po dwie bramki strzelili Krzysztof Komarek oraz Mirosław Kunz a jedną dołożył Dawid Cygan.

Do spotkania obydwie drużyny przystępowały w całkowicie odmiennych nastrojach. Stal po dwóch zwycięstwach w ostatnich meczach nabrała wiatru w żagle i pewnie żałuje, że sezon właśnie się kończy. Ich rywal natomiast już o kilku tygodni był już pewny spadku do A-Klasy.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Chocianowa, którzy za sprawą Cygana już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Po upływie kolejnych trzystu sekund mieliśmy już 2:0, a bramkarza gości pokonał Krzysztof Komarek. Dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się aż do 39. minuty, gdy po raz kolejny do bramki trafił pomocnik Stali. Druga część spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza, bo od bramki dla gospodarzy. Tym razem do bramki trafił Kunz. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 67. minucie strzelając swojego drugiego gola i ostatecznie Stal Chocianów pokonał Mewę Kunice 5:0.

– Udowodniliśmy, że ostatnie trzy mecze zagraliśmy na wysokim poziomie. Ograliśmy przeciwników i dzięki temu dobrze zakończyliśmy sezon, ponieważ bardzo mało punktów brakowała nam do pierwszej trójki – mówi Bartosz Roman, zawodnik Stali Chocianów

Drużyna z Chocianowa rozgrywki klasy okręgowej zakończyła na dziewiątym miejscu, tracąc jednak tylko pięć punktów do trzeciego Konfeksu Legnica. Mewa Kunice z dorobkiem dwudziestu-trzech punktów była obok Zrywu Kotla najsłabszym zespołem w lidze i w przyszłym sezonie występować będzie w A-klasie.

Stal Chocianów – Mewa Kunice 5:0 (3:0)
Bramki: Cygan (5′), K.Komarek (10′, 39′), Kunz (48′, 67′)
Stal: Sotnicki (60′ Szklarz) – Gogosz, Jaskólski (46′ Kruk), Klimas, Kozłowski (78′ Wiśniewski), Kunz, Roman (68′ Pater), K.Komarek (78′ Kudyba), Bartuzel, Burda (54′ Bień), Cygan
Mewa: Matuszak – Bajgot, Halkowicz, Majkowski, Szymański, Makowski, Szumański (35′ Piekarski), Kozdroń, Piasecki (50′ Muczyń), Urbanik, Kędzierski
Żółta kartka: Gogosz
Widzów: 150
Sędziowie: Koczorowski (główny) oraz Adamczak i Kwaśnik (asystenci) – delegatura Głogów