CCC z brązem!

2017.04.08 Polkowice Koszykowka BLK Basketliga Kobiet sezon 2016/2017 CCC Polkowice - Sleza Wroclaw N/z radosc CCC Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Koszykarki CCC Polkowice zakończyły sezon 2016/2017 z brązowymi medalami! W rywalizacji do trzech zwycięstw pomarańczowe wygrały 3:0.

Pomarańczowe w rywalizacji o brązowy medal nie dały większych szans swoim rywalkom. Tak naprawdę tylko drugi mecz był w miarę zacięty. Pierwsze i trzecie spotkanie polkowiczanki wygrały bardzo pewnie.

Już po meczach domowych CCC jechało do Bydgoszczy z zamiarem zakończenia rywalizacji. Trener przestrzegał jednak przed nadmiernym huraoptymizmem – Prowadzimy 2:0, ale jedziemy do Bydgoszczy jakby było 0:0. Liczy się to co będzie teraz – mówił Maros Kovacik.

Na parkiet w trzecim spotkaniu jego podopieczne wyszły maksymalnie skoncentrowane i już po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą trzynasty punktów. Do przerwy CCC wygrywało różnicą 23 „oczek” i spokojnie kontrolowało boiskowe wydarzenia.

– Mamy brązowy medal! Zagrałyśmy dobry mecz. Cieszymy się z tego, że udało nam się zakończyć serię 3:0 – powiedziała kapitan pomarańczowych, Valeriya Musina.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 56:77 (14:27, 10:20, 14:10, 18:18)

Artego: Reid 15, Szczechowiak 11, Koc 10, Szybała 6, Stallworth 4, Międzik 3, Mosby 3, , Suknarowska 2, Niedźwiedzka 2, Kocaj 0, Kuczyńska 0.

CCC: Gajda 14, Ortiz 14, W. Musina 11, Leciejewska 10, Harrison 8, Stankiewicz 7, Gala 7, R. Musina 5, Rezan 1, Światowska 0, Idziorek 0, Urbaniak 0.