CCC pokonuje mistrzynie Polski!

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosły koszykarki CCC Polkowice. Podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa w szóstej kolejce Basket Ligi Kobiet pokonały we Wrocławiu miejscową Ślęzę.

Faworytkami dzisiejszego pojedynku były gospodynie, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały zarówno na polskich jak i europejskich parkietach. Zdecydowanie gorzej wiodło się natomiast „pomarańczowym”, które na pięć spotkań rozegranych w Basket Lidze Kobiet zwyciężyły tylko raz. Kolejne dwie porażki zanotowały w elitarnych rozgrywkach Euroligi.

W derbach Dolnego Śląska przyjezdne od samego początku starały się przerwać tę czarną serię. Polkowiczanki prowadziły nawet dziewięcioma punktami, ale mistrzynie kraju w dwóch kolejnych akcjach zniwelowały tę stratę do 4 „oczek” i taką właśnie różnicą zakończyła się pierwsza odsłona meczu (23:19). Podobny przebieg miała też druga kwarta, w której minimalnie lepsze okazały się koszykarki CCC (22:20).

Po zmianie stron podopieczne Arkadiusza Rusina usilnie starały się dogonić rywalki, ale te na to nie pozwalały, grając skutecznie, zwłaszcza w ataku. Przed rozpoczęciem decydującej partii zespół gości prowadził 63:57. W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne dały pokaz świetnej gry w defensywie, pozwalając swoim przeciwniczkom zdobyć zaledwie dziesięć punktów, same rzucając o trzy więcej. Ostatecznie koszykarki CCC Polkowice wywożą ze stolicy Dolnego Śląska cenne zwycięstwo 76:67.

W szeregach triumfatorek bardzo dobre zawody rozegrała Elina Dikeoulakou, zdobywczyni 17 pkt. Łotyszka może się pochwalić bardzo wysoką skutecznością rzutów z gry, która wyniosła aż 75 proc. w rzutach za dwa punkty (5 na 7) i 67 proc. w rzutach za trzy (2 na 3). Rozgrywająca CCC zapisała na swoim koncie także osiem zbiórek w obronie.

Ślęza Wrocław – CCC Polkowice 67:76 (19:23, 20:22, 18:18, 10:13)

CCC: Temitope Fagbenle (8 pkt.), Alysha Clark (9), Weronika Gajda (10), Elina Dikeoulakou (17), Bria Holmes (16), Artemis Spanou (14), Antonija Sandrić, Magdalena Leciejewska (2), Angelika Stankiewicz.

Ślęza: Marissa Kastenek (14 pkt.), Agnieszka Kaczmarczyk (13), Koutney Treffers (11), Janis Ndiba Boonstra (7), Karina Szybała (7), Tijana Ajduković (6), Sharnee Zoll-Norman (6), Perez Torres Tania (3), Sonia Ursu-Kim, Klaudia Sosnowska, Zuzanna Sklepowicz.