CCC pewnie zwycięża w hicie kolejki!

Koszykarki CCC Polkowice wygrały swój siódmy mecz w Basket Lidze Kobiet, do sześciu przedłużając tym samym serię zwycięstw z rzędu. Triumf tym cenniejszy, że odniesiony w konfrontacji z jedną najsilniejszych polskich ekip – drużyną Basketu 90 Gdynia. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami o sukcesie „pomarańczowych” zdecydowała twarda obrona.

Chociaż od pierwszego gwizdka sędziego stroną dominującą były grające przed własną publicznością polkowiczanki, to jednak przyjezdne przez długi czas nie pozwalały im zbudować większej przewagi. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały różnicą sześciu „oczek” (21:15), zaskakując gdynianki różnorodnością rozwiązań w ofensywie. W kolejnej odsłonie zawodniczki CCC powiększyły prowadzenie do 12 punktów, ale przeciwniczki błyskawicznie odrobiły prawie całość strat i przegrywały już tylko jednym punktem (34:33). Tuż przed przerwą do głosu ponownie doszły „pomarańczowe”, które do szatni schodziły z ośmiopunktową przewagą (46:38). Na uwagę zasługuje rozpaczliwy, choć celny rzut za trzy punkty w wykonaniu Eliny Babkiny równo z syreną kończącą pierwsze 20 minut gry.

Po zmianie stron na parkiecie wciąż minimalnie przeważały podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa, które w trzeciej i czwartej partii dały prawdziwy pokaz gry defensywnej, pozwalając w tym czasie rywalkom zdobyć zaledwie 26 punktów. Ostatecznie każdą kwartę niewielką różnicą wygrywały gospodynie, co w całym spotkaniu dało im dość okazałe zwycięstwo 82:64. Bohaterką pojedynku została zdobywczyni 18 pkt. Antonija Sandrić. 29-letnia Chorwatka trafiła wszystkie pięć rzutów za dwa punkty i tylko raz na trzy próby pomyliła się zza linii oddalonej od kosza o 6,75 metra. Z dobrej strony pokazała się również Magdalena Leciejewska, która oprócz 12 pkt., na swoim koncie zapisała także trzy przechwyty i cztery zbiórki.

– Mieliśmy dobry początek, jestem zadowolony z dzisiejszego meczu, wszystko poszło zgodnie z planem, poza kilkoma momentami w drugiej kwarcie, kiedy mieliśmy problemy ze zbiórkami. W drugiej kwarcie ważne punkty zdobyła Elina, trafiając równo z syreną. Jestem usatysfakcjonowany z dzisiejszego meczu. Jeśli popatrzymy w statystyki zobaczymy, że sześć zawodniczek rzuciło dziś 10 i więcej punktów. To jest wymowne – powiedział po meczu trener CCC Georgis Dikeoulakos.

CCC Polkowice – Basket 90 Gdynia 82:64 (21:15, 25:21, 16:12, 20:14)

CCC: Antonija Sandrić (18 pkt.), Magdalena Leciejewska (12), Temitope Fagbenle (11), Elina Babkina (11), Bria Holmes (10), Alysha Clark (10), Weronika Gajda (5), Artemis Spanou (5), Magdalena Idziorek, Angelika Stankiewicz.

Basket 90: Kahleah Copper (19 pkt.), Kristine Vitola (16), Sofija Aleksandravicius (10), Jelena Škerović (9), Victoria Jankoska (4), Aldona Morawiec (4), Amalia Rembiszewska (2), Anna Jakubiuk, Jowita Ossowska, Aneta Kotnis.