Była bramka, ale nie przełamanie

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin nie przełamali swojej fatalnej passy i dziś przegrali szósty mecz z rzędu. Tym razem jednak Miedziowi znaleźli sposób na bramkarza rywali, co nie udało im się we wcześniejszych pięciu meczach. Marne to jednak pocieszenie, gdyż z liderem PKO Ekstraklasy nie udało się wywalczyć choćby punktu.

Tymczasowo lubiński zespół prowadzi Paweł Karmelita, który zastąpił na trenerskiej ławce Piotra Stokowca. Zagłębie nie potrafiło jednak przełamać serii meczów bez punktu i tym razem uległo liderowi rozgrywek i głównemu kandydatowi do mistrzowskiego tytułu.

Lubinianie od początku meczu nie zamierzali się poddawać i choć nie byli faworytem walczyli dzielnie z Rakowem. Pierwszy cios przyszedł jednak dość szybko, bo przed upływem 20. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Dejan Sorescu. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć, a goście zadali kolejny cios. Raków nie zamierał poprzestawać na dwubramkowym prowadzeniu i jeszcze przed przerwą mógł i powinien prowadzić 3:0, jednak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Fabian Piasecki, który nie trafił do bramki Miedzowych z kilku metrów.

Od początku drugiej połowy lubinianie starali się zdobyć kontaktową bramkę i mieli swoje szanse. Najpierw Tomasz Pieńko, później Sasa Zivec. Bramki nie udało się jednak zdobyć, a Raków nie ograniczał się tylko do obrony i również był groźny w ofensywie. Kiedy wydawało się, że wynik z pierwszej połowy zostanie utrzymany lubinianie złapali kontakt tuż przed końcem spotkania. W 88. minucie Svarnas zagrał piłkę ręką, a sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia, którego na gola zamienił Kacper Chodyna. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i szósta z rzędu porażka Miedziowych stała się faktem.

KGHM Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:2 (0:2)
0:1 – Dejan Sorescu 18′
0:2 – Stratos Svarnas 28′
1:2 – Kacper Chodyna (k.) 88′

Składy:

KGHM Zagłębie Lubin: Jasmin Burić – Mateusz Bartolewski, Jarosław Jach (88′ Guram Giorbelidze), Aleks Ławniczak, Bartosz Kopacz – Łukasz Łakomy – Damjan Bohar, Filip Starzyński, Tomasz Pieńko (63′ Rafał Adamski), Kacper Chodyna – Tornike Gaprindaszwili (63′ Sasa Zivec).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević – Fran Tudor, Zoran Arsenić (46′ Andrzej Niewulis), Stratos Svarnas – Deian Sorescu (83′ Wiktor Długosz), Władysław Koczerhin, Giannis Papanikolaou (72′ Mateusz Wdowiak), Patryk Kun – Bartosz Nowak (60′ Gustav Berggren), Ivi Lopez (71′ Ben Lederman) – Fabian Piasecki.

Żółte kartki: Łakomy, Burić, Giorbelidze (Zagłębie) oraz Wdowiak (Raków).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).