Bracia Ławiccy z dobrym rezultatem

Fot. Archiwum zawodników
Fot. Archiwum zawodników

Pierwszy etap Garmin Iron Triathlon odbył się w Piasecznie. W rywalizacji nie mogło zabraknąć braci Ławickich, którzy zakończyli start na wysokich lokatach.

Zawodnicy decydujący się na triathlonowe wyzwanie w Piasecznie mieli do pokonania dystanse 1/4 IM oraz 1/8 I/M. Nowością było wprowadzenie sztafety, a swoją szansę na udział w tak ważnej imprezie miały również dzieci i młodzież.

Reprezentujący MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice Piotr Ławicki, zajął drugie miejsce z czasem 01:56:27. Niewiele zabrakło mu do zwycięzcy, którym okazał się Tomasz Brembor uzyskując rezultat 01:56:10. Drugi z braci, Marcin Ławicki, zakończył rywalizacje 1/4 Ironman na miejscu szóstym z czasem 01:59:09. Lubinianin pokonał jednego z bardziej znanych triathlonistów w Polsce, Mikołaja Lufta z Luft Tri Team.

Dystans 1/4 IM to 1,5 pętli na trasie pływackiej, 2 pętle na trasie kolarskiej, 3 pełne pętle na trasie biegowej oraz dobieg do mety (czwarta, niepełna pętla). Przed Marcinem i Piotrem drugi etap Garmin Iron Triatlon, który odbędzie się 4 czerwca w Ślesinie.

– Niewiele brakło do zwycięzcy. Jestem bardzo zadowolony. Poczyniłem ogromny postęp. Wielu mocnych seniorów zostawiłem w tyle zwłaszcza, że jestem młodzieżowcem. Drugie miejsce w Garminie to niesamowita sprawa. Rywalizuję z wieloma zawodnikami praktycznie od młodzika. Udało mi się ich pokonać – podkreśla Piotr Ławicki.

 

Dodaj komentarz

*

code