Bracia Ławiccy na podium

Fot. Archiwum zawodników

Reprezentujący MKS Polkowice, bracia Marcin i Piotr Ławiccy wzięli udział w kolejnym etapie Garmin Iron Triathlon. Lubinianie mieli tylko jeden cel – zakończyć rywalizację na podium. Marzenie się spełniło.

Czwarty etap tej prestiżowej imprezy odbył się w Stężycy w województwie pomorskim. Na dystansie 1/4 Ironman, Marcin Ławicki przekroczył linię mety jako pierwszy. Lubinianin zakończył zawody z czasem 01:59:02.

– Wyścig ułożył się po mojej myśli. Po pływaniu byłem czwarty z niewielką stratą do prowadzącego zawodnika. Po chwili na rowerze wszystko się zjechało. Pofałdowana trasa i silny wiatr były moim sprzymierzeńcem. Zaatakowałem w połowie pierwszej pętli na podjeździe odrywając się od reszty stawki stopniowo powiększając przewagę. Zakończyłem etap kolarski i miałem ponad 1:30 przewagi. Na bieg ruszyłem samotnie powiększając jeszcze przewagę. W tym momencie jestem wirtualnym liderem cyklu Garmin Iron Triathlon – wspomina Marcin Ławicki, lubiński triathlonista.

Drugie miejsce wywalczył Robert Wilkowiecki (czas 02:01:43), a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Ławicki (czas 02:03:24). Tym samym bracia zrealizowali swój cel w Stężycy i potwierdzili po raz kolejny znakomitą dyspozycję. Piata edycja triathlonowej rywalizacji odbędzie się 16 lipca w Płocku.

Dodaj komentarz

*

code