BOLKÓW. Szybciej dotrą z pomocą

Mundurowi, pracujący na co dzień w trudnym, bo górzystym terenie, mają do dyspozycji nowego nissana. Kluczyki do radiowozu, podczas sesji samorządu, przekazali funkcjonariuszom burmistrz i przewodniczący miejscowej rady.

Zakup auta był możliwy dzięki dotacji Urzędu Gminy w Bolkowie, który przekazał na ten cel niemal 15 tys. zł. Komendant powiatowy jaworskiej policji, inspektor Bogdan Kujawiak wraz szefem miejscowego komisariatu, komisarzem Adamem Jackiem Pilchem zapewnili, że dzięki nowej terenówce funkcjonariusze jeszcze szybciej dotrą z pomocą do mieszkańców.

Kluczyki do samochodu przekazano dzielnicowym: aspirantom Arkadiuszowi Mieszale i Krzysztofowi Węskowi, którzy na co dzień będą z niego korzystać. Nissan terrano wyposażony jest w silnik diesla o pojemności 2,7 l i mocy 125 KM oraz napęd na cztery koła. Ponadto ma miejsce do przewozu zatrzymanych.

Sesja rady gminy była również okazją do oficjalnego powitania przez władze samorządowe nowego komendanta komisariatu policji w Bolkowie. Komisarz Adam Jacek Pilch został szefem bolkowskich funkcjonariuszy dopiero 15 stycznia br.

JOM/Fot. KPP w Jaworze

Dodaj komentarz