Opublikowany: pon, Mar 6th, 2017

Biegowe Grand Prix zakończone Testem Coopera (FOTO)

20170305-PA5_2213Biegowe Grand Prix w sezonie 2016/17 dobiegło końca. Ostatni z biegów odbył się na stadionie lekkoatletycznym Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Uczestnicy wystartowali w Teście Coopera. Na starcie stanęło w sumie 119 zawodników.

Tegoroczna edycja odbywała się od listopad ubiegłego roku do marca br. Cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego przyciągnął w tym roku łącznie blisko 1500 osób – 8 lat zaczynaliśmy od dwunastu zawodników w jednym biegu w Iwinach – przypominają organizatorzy.

Zakończenie całego cyklu w sezonie 2016/17 zostało zwieńczone rekordem Testu Coopera. Rekord należy od dziś do Piotra Ławickiego z MKS Polkowice i wynosi 3840m, wśród pań najdłuższy dystans 2936m pokonała  Agnieszka Idczak reprezentująca Łączka Team Legnica – Ten bieg to zwieńczenie całego cyklu. Każdy z biegów był inny i każdy ma swoją odrębną historię. Cieszymy się, że z roku na rok frekwencja jest coraz większa i kolejne miasta i miejscowości zgłaszają się do nas i wyrażają chęć organizacji imprezy – mówi Marek Dłubała, koordynator cyklu Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

W całym cyklu w kategorii pań zwyciężyła Anna Ficner z OLAWS Złotoryja, Anna Niedźwiedzka z mSport RCS Team Lubin i Biegającej Kasty Miedziowego Miasta wybiegała drugą pozycję w kategorii OPEN, a trzecią Agnieszka Idczak z  Łączka Team Legnica.

W klasyfikacji ogólnej panów najlepszy okazał się Adam Dymitroca reprezentujący ZS Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich i Powiatowe Zrzeszenie LZS Lwówek Śląski, drugie miejsce wywalczył Sebastian Grodecki reprezentujący KB Zdyszaaani Chocianów, trzecie miejsce zajął Michał Fonał, biegający w barwach XTRABIEK SSC Bolesławiec.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..