Ben Van Dael: Zagrać z Koroną mądrzej i równo

– Nie ma problemu mentalnego, bardziej sposób gry i mądrość na boisku – mówił o dyspozycji miedziowych na konferencji prasowej tymczasowy trener Zagłębia, Ben Van Dael. Nowy szkoleniowiec ma pomysł na poprawę jakości drużyny i jeśli wyniki będą obiecujące to nie wyklucza, że przygoda z pierwszą drużyną może potrwać dłużej, ale wszystko zależy od zarządu.

Holenderski szkoleniowiec, który znany był do tej pory jako szef szkolenia Piłkarskiej Akademii Zagłębia Lubin, ma za sobą pracę jako pierwszy trener. Prowadził między innymi holenderską drużynę Fortunę Sittard. Przed Benem Van Daelem nowe wyzwanie i choć miał mało czasu na przygotowania do meczu z Koroną Kielce, to jak przyznał, drużyna już teraz wykonała sporo pracy.

– Za nami krótki tydzień. Miałem tylko cztery treningi do spotkania z Koroną Kielce. Oznacza to, że musieliśmy bardzo ciężko pracować razem z moim sztabem i zawodnikami. Jestem tutaj z powodu zmiany, a podkreślam, że zmiany będą. Są zmiany w sztabie i w sposobie pracy. Wielu zawodników miało wiele nowych informacji do przyswojenia. Robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować zespół do najbliższego spotkania. Mieliśmy też kilka analiz odnośnie samej gry i naszych rywali – komentuje Ben Van Dael, trener KGHM Zagłębia Lubin.

Trener wie jakie jest postawione przed nim zadanie. Przede wszystkim zespół ma wskoczyć na dobre tory i grać równo, bo zwłaszcza w ostatnim spotkaniu mentalnie i technicznie wyglądało to bardzo słabo.

– Ja nie wierzę, że jest w zespole problem mentalny, bardziej sposób gry i mądrość na boisku. Pasji do piłki nożnej nie nauczymy zawodników, musimy im to przypomnieć. Jeśli mówimy o ostatnim meczu to zawodnicy mentalnie faktycznie grali jak dzieci – podkreśla szkoleniowiec miedziowych.

W najbliższym meczu na pewno nie zobaczymy jeszcze grającego na szpicy Jakuba Maresa, który jak podkreśla trener, ma mocną psychikę i jest szybki. Na boisku możemy natomiast spodziewać się wyróżniających się zawodników Piłkarskiej Akademii. Mecz KGHM Zagłębia Lubin z Koroną Kielce odbędzie się 4 listopada 2018 roku na Stadionie Zagłębia o godzinie 15.30.

Dodaj komentarz

*

code