Bardzo ważny mecz Miedziowych

Na zakończenie 8. serii PGNiG Superligi Mężczyzn piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zmierzą się z Sandra Spa Pogonią Szczecin. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 19:30 w hali regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Już na początku trzeba zaznaczyć, iż będzie to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Dlaczego? Dlatego, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, obie dzielą tylko dwa punkty, obie punktowały tylko raz i wreszcie obie plasują się na dwóch ostatnich pozycjach.

Co ciekawe zarówno Zagłębie, jak i Pogoń do tej pory punkty zdobywały na tym samym przeciwniku. W lepszej sytuacji są jednak Miedziowi, którzy na własnym parkiecie pokonali Piotrkowianina 23:22 i zgarnęli trzy punkty. Pogoń grała w Piotrkowie Trybunalskim i była bliska zainkasowania kompletu „oczek”, ale ostatecznie szczecinianie przegrali po karnych i do domu wrócili z jednym punktem.

Wtorkowe spotkanie będzie niezwykle ważnym meczem dla układu w dolnej części tabeli. Zwycięstwo pozwoli Zagłębiu zrównać się punktami z jedenastym w tabeli Piotrkowianinem, wygrana Pogoni pozwoli jej przeskoczyć lubinian i opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Mecz Zagłębia z Pogonią odbędzie się we wtorek 25 października o godzinie 19:30. Transmisja: https://emocje.tv/live/1373/mks-zaglebie-lubin-sandra-spa-pogon-szczecin

Dodaj komentarz