Awans Zagłębia, rezerwy blisko niespodzianki

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Koronę Kielce 1:0 w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Jedyną bramkę zdobył w 67. minucie Dawid Pakulski. Miedziowi zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek. O mały włos na tym etapie rozgrywek wystąpiłyby także rezerwy Zagłębia, które jednak uległy po rzutach karnych Miedzi Legnica.

Pierwsza drużyna Zagłębia skromnie, ale zwyciężyła w Kielcach. Bramkę w drugiej części spotkania zdobył Dawid Pakulski – W pierwszej połowie to my przeważaliśmy, mieliśmy częściej piłkę przy nodze, ale nie stwarzaliśmy sytuacji w polu karnym. Zrobiliśmy zmianę i to właśnie Dawid Pakulski zdobył gola. W drugiej połowie to Korona przejęła inicjatywę, ale bardzo dobrze w naszej bramce bronił Dominik Hładun. Świetnie w tym meczu pracowała defensywa i cieszymy się, że zagraliśmy na zero z tyłu – mówił po meczu Martin Sevela, szkoleniowiec Miedziowych.

Dużo więcej emocji dostarczył mecz rezerw Zagłębia, które zmierzyły się z czołową drużyną Fortuna 1 Ligi i jednym z kandydatów do awansu do ekstraklasy. Lubinianie rozpoczęli piorunująco i przed upływem dziesiątej minuty prowadzili już 2:0! Losy spotkania goście odwrócili w samej końcówce, strzelając bramkę na 2:2 w doliczonym czasie gry. W karnych lepsi okazali się legniczanie.

Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramka: Dawid Pakulski 67′

Korona Kielce: 30. Luka Kukić, 25. Grzegorz Szymusik, 15. Piotr Pierzchała (K), 4. Themistoklis Tzimopoulos, 3. Daniel Dziwniel, 6. Ognjen Gnjatić, 17. Rodrigo Zalazar (76, 39. Erik Pacinda), 27. Matej Pućko, 24. Vato Arveladze, 9. Michał Żyro (65, 10. Ivan Jukić), 23. Uros Djuranović (71, 72. Michal Papadopulos)

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun, 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 5. Maciej Dąbrowski, 3. Sasa Balić, 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz, 16. Paweł Żyra (60, 18. Filip Starzyński), 7. Sasa Zivec, 9. Rok Sirk (46, 13. Dawid Pakulski, 81, 8. Łukasz Poręba), 39. Damjan Bohar

Zagłębie II Lubin – Miedź Legnica 2:2 (2:0), k. 1:3

Bramki: Białek 8, Borkowski 9 – Antkowiak 84, Byrtek 90+4.

Zagłębie II: Bieszczad – Lepczyński, Kruk, Okok, Bogacz, Soszyński, Borkowski (80. Żmijewski), Mach (106. Witsanko), Białek (59. Czuban), Więcek, Sypek (46. Chodyna).

Miedź: Hewelt – Bartczak, Byrtek, Mijusković, Warcholak (65. Antkowiak) – Herdia (46. Danielewicz), Mislov (46. Łukowski), Koziara, Śliwa, Kort (100. Purzycki) – Sabala.