Awans Dziewiątki w Pucharze Polski!

Pierwszym rywalem EUCO-UKS Dziewiątki Legnica - jedynego dolnośląskiego zespołu występującego w PGNiG Puchar Polski mężczyzn Sezon 2020/21 (poza Superligowcami Zagłębia i Chrobrego) był pierwszoligowy zespół MKS Real-Astromal Leszno.

Wszystkie mecze I rundy Pucharu Polski odbyły się 11.11.2020 roku. Legniczanie podejmowali rywali z Leszna przy pustych trybunach w hali OSiR przy ul. Lotniczej w Legnicy.

W mecz zawodnicy Dziewiątki weszli dobrze, od początku nawiązując równą rywalizację, utrzymując remisowy rezultat niemal przez pierwszych 20 minut spotkania. Dopiero w końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi okazali się zawodnicy MKS Real-Astromal i na przerwę drużyny schodziły z 4 bramkową przewagą (10:14) Leszna.

Druga połowa to zdecydowana dominacja zawodników legnickiego trenera Tomasza Majchrzyka. Przez 13 minut gry Dziewiątka rzuciła 6 bramek, podczas gdy rywale tylko 2 – 43 minuta i kolejny remis: 16:16. 2 minuty później EUCO-UKS Dziewiątka osiągnęła prowadzenie, którego nie oddała już do ostatniej minuty meczu. Na 10 sekund przed końcem pierwszoligowcy z Leszna zdobyli bramkę wyrównującą na 23:23. Kiedy wszystko wskazywało, że mecz rozstrzygnie się w rzutach karnych, na 8 sekund przed syreną końcową, trener Dziewiątki – Tomasz Majchrzyk poprosił o czas. Po minutowej konsultacji z zawodnikami na temat przeprowadzenia ostatniej akcji meczu, drużyny wróciły na parkiet. Niespełna 8 sekund potrzebowali zawodnicy EUCO-UKS Dziewiątki Legnica aby odnieść historyczne zwycięstwo w pierwszym meczu PGNiG Pucharu Polski mężczyzn! Zdobywcą zwycięskiej bramki, po niesamowitym podaniu Patryka Szydziaka, był Konrad Turalik.

Kolejna runda PGNiG Pucharu Polski zaplanowana jest na 09.12.2020 r.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Real-Astromal Leszno 24:23