Arka wygrała w Legnicy (FOTO)

Domowe starcie Miedzi Legnica z Arką Gdynia zakończyło się porażką legniczan 1:2
Lepiej w spotkanie weszli piłkarze z Pomorza. Już w 2 minucie swoim kunsztem wykazać się musiał Paweł Lenarcik, broniąc w sytuacji sam na sam. Z kolei cztery minuty później Daniel Pinillos wybił głową piłkę sprzed linii bramkowej, po główce Mateusza Żebrowskiego. W 13 minucie Pinillos znakomicie dośrodkował do Patryka Makucha, ale ten nie zdołał dobrze trafić w piłkę. Po chwilowym zamieszaniu strzał Pawła Zielińskiego obronił Daniel Kajzer. Po kwadransie wyraźnie nad bramką strzelał Haris Memić.
W 24 minucie z rzutu wolnego obok bramki uderzał Adam Deja. Dwie minuty później z dystansu spróbował Krzysztof Drzazga, ale jego strzał został zablokowany. W 27 minucie Deja znów uderzał z rzutu wolnego, ale tym razem piłka odbita od muru wyszła na rzut rożny. Chwilę później Goku Roman zagrał ze środka na lewą stronę do Drzazgi, ten minął dwóch rywali, ale z ostrego kąta trafił w bramkarza. W 30 minucie Damian Tront zagrał na lewo do Romana, ten wrzucił piłkę do środka, a Makuch uderzał głową.
Trzy minuty później żółto-niebiescy objęli prowadzenie. Christian Aleman bezpośrednio z rzutu wolnego z prawej strony pokonał Lenarcika. W 39 minucie po chwilowym zamieszaniu w polu karnym gdynian Zieliński uderzył nad bramką. Miedź wyrównała trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy. Krzysztof Drzazga wykorzystał w polu karnym dogranie Makucha.
W 52 minucie Daniel Pinillos dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony. W małym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Makuch, ale trafił w nogi rywala. W 61 minucie Szymon Matuszek przedłużył dośrodkowaną z kornera piłkę do Makucha, ale jego główkę zatrzymał Kajzer. W 68 minucie po rzucie rożnym przyjezdni główkowali nad poprzeczką. Chwilę później Luis Valcarce Vidal uderzył z lewej strony pola karnego, ale golkiper legniczan nie dał się zaskoczyć.
W 72 minucie Kamil Zapolnik z bliskiej odległości trafił w bramkarza. Dziesięć minut później arbiter podyktował rzut karny dla gości za faul w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Żebrowski.
Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:2 (1:1)
Bramki: Krzysztof Drzazga (42’) – Christian Aleman (33’), Mateusz Żebrowski (83’-k.)
Żółte kartki: Marcin Biernat (26’), Mateusz Kaczmarek (86’) – Janusz Świerad (29’, asystent trenera), Christian Aleman (38’), Mateusz Żebrowski (57’), Luis Valcarce Vidal (77’)
źródło: Miedź Legnica/Fot. Paweł Andrachiewicz