Opublikowany: wt, Paź 22nd, 2019

Aplikacja mObywatel zamiast dowodu na meczu

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej na wniosek Podokręgu Legnica dopuścił do możliwości korzystania z elektronicznej formy dokumentu w postaci mDokumentu mTożsamość w aplikacji mObywatel. To oznacza, że w przypadku posiadania tej aplikacji, zawodnicy niższych lig mogą zrezygnować z jeżdżenia z dowodami osobistymi na mecze.

Taka interpretacja Regulaminu Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej to z całą pewnością milowy krok w kierunku ułatwienia uczestnictwa w rozgrywkach zawodnikom klubów z niższych klas rozgrywkowych. – Wielokrotnie okazywało się, że zawodnik zapominał dowodu osobistego przez co kluby były karane walkowerami. Prawda jest taka, że żyjemy w całkowicie odmiennej rzeczywistości, niż jeszcze kilkanaście lat temu. W związku z tym musimy korzystać ze wszelkich możliwości innowacji, które pomogą uprościć zmagania na boisku – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Jak się okazuje, taka propozycja wpłynęła od jednego z kierowników zespołu B-klasy. To pokazuje, że Podokręg Legnica jest otwarty na propozycję klubów, które mogą swobodnie zgłaszać swoje uwagi do regulaminu. – Kilka dni temu zadzwonił do mnie z taką propozycją Grzesiek Szulc, więc postanowiłem szybko działać i po kilku telefonach okazało się, że można to sprawnie wprowadzić do rozgrywek. Dzięki temu, zawodnicy mogą na meczach legitymować się już aplikacją mObywatel – dodaje Adam Michalik.

Interpretacja_1_2019-2020_Regulamin_IV_ligi_i_nizszych

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..