Akademicy na drodze Siódemki

Meczem z AZS-em Zielona Góra Siódemka Miedź zainauguruje rywalizację w ramach 16. kolejki grupy B I ligi. Mecz w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Lotniczej odbędzie się dzisiaj. Pierwszy gwizdek o godz. 19.00.

AZS to ekipa, której przed sezonem aspiracje sięgały nawet walki o mistrzostwo ligi. Parkiet jednak te ambitne plany nieco zweryfikował. Akademicy z rywalizacji o awans już się raczej „wypisali”, choć cały czas utrzymują kontakt ze ścisłą czołówką. Aktualnie AZS zajmuje w tabeli 5. miejsce, do trzeciego Boru Oborniki tracąc dwa punkty. Do nas już jednak siedem, a do lidera z Kątów Wrocławskich aż 13. A nie bez znaczenia jest, że zielonogórzanie mają rozegranych już 16 meczów (dwa mniej od Siódemki Miedź Huras i Boru, jeden mniej od GOKiS-u).

Zespół trenera Ireneusza Łuczaka po świąteczno-noworocznej przerwie rozegrał już cztery spotkania. Rozpoczął źle, bo od porażki (19:24) w rozegranym awansem meczu z Olimpem Grodków. Potem jednak wskoczył na właściwe tory i ograł kolejno – u siebie Trójkę Nowa Sól (29:26), w delegacji Real Astromal Leszno (24:24, 3:1 w karnych) oraz we własnej hali ŚKPR Świdnica (33:26). To tylko potwierdza opinię o Akademikach, że są tyleż niewygodnym, co nieobliczalnym zespołem.

Dodaj komentarz