LEGNICA. Miedź bez punktów! Zadecydowała końcówka

PA3_9915Piłkarze Miedzi Legnica przegrali w Katowicach z miejscowym Rozwojem 1:2. Legniczanie w wyjazdowym meczu prowadzili aż do 88. minuty, jednak w końcówce zagrali tragicznie, stracili dwie bramki i do domu wrócili bez zdobyczy punktowej.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza na prowadzenie wyszli już w 8. minucie meczu. Prawym skrzydłem akcję pociągnął Wojciech Łobodziński, a następnie dośrodkował wprost na głowę Marquitos, który bez problemów wpakował z najbliższej odległości piłkę do bramki. Dziesięć minut później powinno być już 0:2, jednak strzał Marquitosa trafił w poprzeczkę. Po chwili legniczanie mieli szansę na powtórkę, jednak dośrodkowanie Cierpki nie znalazło swojego adresata. Było to tym samym ostatnia godna uwagi sytuacja w tej części gry.

Po przerwie pierwsi groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zamykał Czerkas, jednak jego uderzenie trafiło jedynie w słupek. Emocje zaczęły się jednak dopiero w ostatnich kilku minutach meczu. Najpierw w 84. minucie przed kolejną w tym spotkaniu szansą stanął Marquitos, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Rozwoju. Niewykorzystana sytuacja przez Miedź zemściła się cztery minuty później, gdy zespołową akcję wykończył Czerkas. Nikt nie spodziewał się jednak tego, że katowiczanie pójdą za ciosem a tak się stało. W doliczonym czasie gry Rozwój strzelił drugą bramkę i pozbawił Miedź choćby jednego punktu.

ROZWÓJ KATOWICE – MIEDŹ LEGNICA 2:1 (0:1)

Bramki: Czerkas (88), Kun (90) oraz Marquitos (8).

ROZWÓJ: Soliński – Gonzalez, Kopczyk, P. Gałecki, Mielnik, Cholerzyński, M. Gałecki (46 Kun), Jaroszek (73 Tkocz), Balogun (77 Kozłowski), Wóbel, Czerkas.

MIEDŹ: Lis – Bartczak (79 Trifonov), Stasiak, Midzierski, Telichowski, Cierpka, Daniel, Garuch, Marquitos (89 Labukas), Łobodziński, Sabala (51 Ślusarski).