Spotkanie Zametu Przemków z Iskrą Księginice będzie najciekawszym pojedynkiem ósmej kolejki klasy okręgowej seniorów. Ciekawie powinno być również w Wielowsi, do której wraz ze swoim nowym zespołem wróci były trener Gromu – Zbigniew Antosiewicz.
Ósma kolejka „okręgówki” rozpocznie się od mocnego uderzenia. W Przemkowie lider tabeli podejmować będzie niepokonaną od czterech spotkań Iskrę Księginice. W spotkaniu pierwszego z czwartym zespołem ciężko wytypować faworyta, ponieważ obydwie drużyny w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. Zamet dotychczas tylko raz przełknął gorycz porażki, zaś Iskra w ostatnich czterech meczach zdobyła komplet punktów. Co więcej, zespół z Gminy Lubin w trzech ostatnich meczach nie stracił nawet bramki odprawiając do zera z kwitkiem Kuźnię Jawor, Konfeks Legnica i Iskrę Kochlice.
Ważny dla losów tabeli będzie również mecz w Chocianowie, gdzie miejscowa Stal będzie podejmowała Odrę Chobienia. Choć obydwa zespoły w tabeli dzielą cztery lokaty to w przypadku zwycięstwa Odry przeskoczy ona swojego rywala. Zmazać plamę z poprzedniej kolejki będzie chciał na pewno Rodło Granowice, które na własnym boisku podejmie Prochowiczankę Prochowice. Większych problemów ze zdobyciem trzech punktów nie powinna mieć również Kuźnia Jawor, która zagra na wyjeździe z bardzo słabo spisującym się w tym sezonie Górnikiem Złotoryja. W ostatnim sobotnim meczu dojdzie do derbów powiatu legnickiego, w którym Konfeks Legnica zagra z Iskrą Kochlice.
Spośród niedzielnych meczów zdecydowanie najciekawiej zapowiada się rywalizacja w Wielowsi. Grom po porażce z Odrą Chobienia spadł w tabeli na dziewiąte miejsce. Jego najbliższy rywal Kaczawa Bieniowice plasuje się o jedno oczko wyżej, choć ma tyle samo punktów na koncie. Jednak ten mecz będzie wyjątkowy z innego powodu – do Wielowsi wróci Zbigniew Antosiewicz, czyli były trener Gromu, który w poprzednim sezonie wprowadził zespół do klasy okręgowej a następnie został zastąpiony przez Ireneusza Chrzanowskiego. Antosiewicz z całą pewnością będzie chciał pokazać, że błędem było pozbycie się jego i do Bieniowic będzie chciał wrócić z kompletem punktów.
Wiele emocji przysporzyć może również mecz w Rokitkach, gdzie Czarni podejmować będą najsłabszy zespół ligi Chojnowiankę Chojnów. Obydwa zespoły w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań i z całą pewnością zrobią wszystko, by w bezpośrednim pojedynku zdobyć trzy oczka. W ostatnim meczu tej kolejki Sparta Grębocice podejmie Orlę Wąsosz. Gospodarze nie powinni mieć problemów z zainkasowaniem kompletu punktów, jednak z całą pewnością nie mogą zlekceważyć zespoły z Wąsosza.