Siódemka już trzecia

Siódemka Miedź Legnica wygrała 32:30 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w meczu 14. kolejki grupy B I ligi. Legnicka drużyna awansowała na trzecie miejsce w tabeli grupy B I ligi!

Siódemka rozpoczęła bardzo dobrze. Wygrywała 4:2, 6:3, 10:8. Pod koniec pierwszej połowy dopadł ją jednak kryzys, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, których grę ciągnęli Patryk Marciniak – najlepszy strzelec ligi oraz świetnie spisujący się w bramce Patryk Foluszny. W efekcie, nieco na własne życzenie, Siódemka na przerwę schodziła z jedną bramką do odrobienia (13:14).

Na początku drugiej połowy szybko jednak wróciła na prowadzenie. Duża w tym zasługa skutecznych: Adama Skrabanii, Marcina Jaśkowskiego, Pawła Paterka i Kacpra Majewskiego. Nasza drużyna nie była jednak w stanie odskoczyć na dystans większy niż dwie bramki.

W 55 min. gospodarze doprowadzili do remisu 27:27, a po chwili wyszli na prowadzenie 28:27 i zrobiło się nerwowo. Końcówka należała jednak do Siódemki. Temat na barki wzięli Dawid Dekarz (kilka świetnych interwencji w bramce) oraz Paweł Paterek, a potem dwie akcje z zimną krwią wykończył Paweł Piwko, i Siódemka zapewniła sobie niezwykle cenny komplet punktów, który w kontekście walki o triumf w lidze może okazać się bezcenny.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Siódemka Miedź Legnica 30:32 (14:13)

Ostrovia: Foluszny, Foterek – Marciniak 11, Bałwas 7, Krzywda 4, Wołowicz 2, Staniek 1, Przybylski 3, Wojciechowski 2, Pawlak, Salamon, Biegański, Brychcy. Kary: 6 min.

Siódemka Miedź: Mazur, Dekarz – Drozdalski 2, Majewski 5, Jaśkowski 6, Płaczek 2, Skrabania 8, Paterek 6, Piwko 3, Mosiołek, Przybylak, Wychowaniec, Kowalik. Kary: 6 min.