ZŁOTORYJA. KKS Ren-But nowym liderem

kks

Zwycięstwo KKS Ren-Butu Złotoryja w Żmigrodzie z tamtejszym ULKS Ogień oraz niespodziewana porażka Ikara Legnica w Miliczu spowodowały, że po kilku tygodniach złotoryjscy siatkarze ponownie rozsiedli się na fotelu lidera grupy A Zina III Ligi Dolnośląskiej.

Mecz w Żmigrodzie, wygrany 3-1 nie był łatwym zwycięstwem a drużyna gospodarzy przy większym szczęściu mogła pokusić się o zdobycz punktową. Nie stabilne przyjęcie i seryjnie tracone punkty to ciemna strona KKS-u w tym spotkaniu. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Złotoryj był Grzegorz Goryczka, który w sobotnie popołudnie był niemiłosiernie eksploatowany przez drużynę. Gospodarze byli w stanie zagrozić złotoryjanom jedynie w drugim secie, który wygrali do dwudziestu dwóch. Cegiełkę do zwycięstwa dorzucił także zwłaszcza w trzecim secie Damian Dykas, który świetnie radził sobie w trudnych dla jego zespołu momentach i w samej końcówce tej partii zdobył dwa punkty. Ostatnia partia to już koncert gry zawodników trenera Szarejki i wygrana do szesnastu.

Ostatecznie KKS Ren-But Złotoryja pokonał na wyjeździe ULKS Ogień Żmigród 3:1 i w zakończonej właśnie pierwszej rundzie jest liderem tabeli. W kolejnym spotkaniu złotoryjanie zagrają z Pogonią Góra.