LEGNICA/GŁOGÓW. Podział punktów w derbach

PA3_4533

2:0 z KGHM Zagłębiem Lubin oraz 1:1 z Chrobrym Głogów – to wyniki zawodników Miedzi Legnica w spotkaniach derbowych w ramach rundy jesiennej piłkarskiej I ligi. Tym samym podopieczni Janusza Kudyby jesień kończą jako najlepszy zespół z naszego regionu, jeśli chodzi o mecze bezpośrednie.

W pierwszej połowie Miedź szukała swoich szans w ataku pozycyjnym, ale nie zdołała zdobyć bramki. W 14. min po strzale głową Mateusza Szczepaniaka bramkarz gościł bronił na raty, a w końcu przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 24. min Łobodziński zagrał ostro wzdłuż bramki, ale żaden z legniczan nie zdołał wić piłki do siatki. Najbliżej zdobycia gola legniczanie byli jednak 42. min, gdy Łobodziński zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Adriana Cierpki, ten strzelił po ziemi obok bramkarza, ale piłka przetoczyła się tuż obok słupka i nie wpadła do siatki. Goście w poczynaniach ofensywnych ograniczyli się do kilku kontr, ale mimo to zdołali wyjść na prowadzenie. W 28. min pięknym strzałem z 16 m wynik otworzył Łukasz Szczepaniak – piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do bramki Miedzi.

W drugiej połowie Miedź tę pazerność odzyskała i przez większość czasu gościła na połowie rywala, szukając szansy do wyrównania. Oskrzydlające akcje legniczan kończyły się najczęściej dośrodkowaniami w pole karne, ale brakowało wykończenia w postaci skutecznego strzału. Wreszcie w 77. min Yannick Kakoko dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Tomasz Midzierski pokonał Janickiego i doprowadził do remisu. W końcówce meczu Miedź szukała szansy na zwycięskiego gola, ale bez powodzenia.

MIEDŹ LEGNICA – CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (0:1)

Bramki: Midzierski (77) oraz Ł. Szczepaniak (28).
Żółte kartki: Lafrance oraz Danielak, Piotrowski.
Czerwona kartka: Piotrowski (82 – za dyskuję).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów: 3000.

MIEDŹ: Bledzewski – Brożyna, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Cierpka (62 Bartoszewicz), Kakoko, Feruga (69 Nowak, Łobodziński, Garuch, M. Szczepaniak.

CHROBRY: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec (31 Michał Szałek), Bogusławski, Samiec, Danielak (72 D. Ałdaś), Hałambiec, Ulatowski (78 Mateusz Szałek), Kościelniak, Ł. Szczepaniak, Piotrowski