Wygrana Ren-But, przegrana Ikara

ikar1Ze zmiennym szczęściem radziły sobie drużyny z naszego regionu w 17. kolejce trzeciej ligi siatkówki. Zwycięstwo zanotował KKS Ren-But Złotoryja, zawodnikom Ikara Legnica nie udało się sprawić niespodzianki z wyżej notowanym rywalem.

Do Legnicy zawitał wicelider rozgrywek PKPS Siatkarz Bierutów. Pierwszego, wyrównanego seta wygrali goście 25:22. W drugiem gospodarze wrócili do gry i po wyniku 25:20 w setach było 1:1. Kolejna odsłona była już mniej emocjonująca, Siatkarz wygrał do 19 i wyszedł na prowadzenie. W czwartej partii legniczanie starali się wrócić do walki, ale więcej zimniej krwi w końcówce zachowali przyjezdni, zwyciężając do 23 i cały mecz 3:1.

Po pierwszym secie meczu z Złotoryi mogło się wydawać, że siatkarze KKS Ren-But punktów nie zdobędą. Rozpędzona ekipa z Jelcza-Laskowic zwyciężyła 25:13. Trzy kolejne sety padły już łupem gospodarzy. Najwięcej emocji było z trzeciej partii, którą KKS wygrał na przewagi 28:26.