50 bramek Siódemki Miedź Huras!

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 50:18 z DIOZ SPR Gorzyce Wielkie w meczu 6. kolejki grupy B I ligi i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. W sobotni wieczór w hali przy ul. Lotniczej byliśmy świadkami spektaklu jednego aktora.

Gdy lider podejmuje we własnej hali ostatnią drużynę w tabeli, nietrudno jest wskazać faworyta. Zwycięstwo tym razem było dla zespołu trenera Tomasza Górecznego obowiązkiem. Goście sami się pozbawili jakichkolwiek złudzeń na sprawienie sensacji przyjeżdżając do Legnicy w siedmioosobowym składzie. Nasza drużyna podeszła jednak do meczu poważnie, wyszła na boisko, i jak przystało na profesjonalistów, zrobiła swoje.

O przebiegu rywalizacji wszystko mówi końcowy wynik. Mecz pozbawiony był jakiejkolwiek dramaturgii. Już po kilku minutach wiadomo było, że lider dopisze sobie kolejne trzy punkty. Przyjezdni pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 14 min. Wówczas mieliśmy ich na koncie już 10. Na przerwę schodziliśmy z przewagą 19 bramek i atmosfera przy Lotniczej zrobiła się co najmniej luźna.

W drugiej połowie nasza drużyna gościom odpuścić zamiaru nie miała. Trener Tomasz Góreczny mocno rotował składem, a przewaga wciąż rosła. Sporo minut na boisku otrzymali zawodnicy, których zwykle oglądamy w mniejszym wymiarze czasowym – Wiktor Kochlewski, Mateusz Słowikowski, Michał Klimaszewski oraz Wiktor Socha. I trzeba przyznać, że wszyscy swoją szansę wykorzystali.

Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był czołowy snajper ligi – Michał Czarnecki. Nasz skrzydłowy, choć na początku spotkania miał trochę problemów ze skutecznością, zakończył je z 11 bramkami na koncie. Warto też odnotować coraz lepszą formę Macieja Stańki. Obrotowy Siódemki rozegrał kolejny dobry mecz, przy tym był skuteczny w ataku – rzucił 8 bramek!

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – DIOZ SPR GORZYCE WIELKIE 50:18 (25:6)

SIÓDEMKA: Mazur, Socha – Kochlewski 4, Przybylak 2, Czarnecki 11 (2), Kuliński 3, Nowosielski, Kruszelnicki 2, Klimaszewski 4, Stańko 8, Słowikowski 2, Łukawski 6, Grozdek 3, Pacuła 5. Karne: 2/2. Kary: 6 min.

DIOZ SPR: Szymkowiak – Galewski 2, Kaniewski 3, Grzegorczyk, Biegański 1, Szabliński 3, Błaszczyk 9 (2). Karne: 3/2. Kary: 6 min.