Hit dla Kątów

Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała 26:27 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie w meczu 13. kolejki grupy B I ligi. Jak przystało na starcie wicelidera z liderem tabeli, w hali przy ul. Lotniczej emocji nie brakowało. Po końcowej syrenie ze zwycięstwa cieszyli się goście, którzy zostali mistrzem pierwszej rundy.

Zgodnie z oczekiwaniami sobotni mecz był bardzo zacięty, wszak zmierzyły się dwie najlepsze drużyny ligi. W pierwszej połowie Siódemka była częściej na prowadzeniu, choć nie była w stanie uciec na więcej niż dwa trafienia. Po przerwie to goście doprowadzili do remisu (16:16 w 35 min.), a potem mieliśmy wymianę ciosów wg zasady – bramka za bramkę.

Ważnym fragmentem spotkania był czas między 46 a 51 min., kiedy GOKiS wykorzystał nasz brak skuteczności w ataku, rzucając pięć bramek z rzędu i tym samym odskoczył na dystans czterech bramek (20:24). W końcówce podopieczni trenera Tomasza Górecznego rzucili się w efektowny pościg. I był on bliski powodzenia. W 60 min. doszli bowiem przyjezdnych na jedną bramkę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Sobotni mecz zakończył pierwszą rundę sezonu w grupie B I ligi. Na półmetku sezonu liderem jest GOKiS, który nad Siódemką Miedź Huras ma trzy punkty przewagi. Już za tydzień rozpoczyna się runda rewanżowa. W sobotę 4 lutego podejmiemy w Legnicy Grunwald Poznań (godz. 18.30).

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – GOKiS KĄTY WROCŁAWSKIE 26:27 (14:13)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski, Kapela – Pacek 4, Przybylak 3, Czarnecki 3 (1), Kuliński 4, Nowosielski 2, Kruszelnicki, Gregułowski, Wita 2, Stańko 4, Łukawski 2, Grozdek 1, Pacuła 2 (1). Karne: 4/2. Kary: 10 min.

GOKiS: Wojtusik, Wasilewicz 1 – Gołda 2, Król 4 (1), Furman, Wysocki 4, Kowalik 2, B. Andrzejewski 3, Rogaczewski 7 (2), Ostrówka 2 (2), Massopust 2. Karne: 8/5. Kary: 8 min.