Miedziowi odpadli z Pucharu Polski

Na trzeciej rundzie eliminacji szczypiorniści Zagłębia zakończyli udział w PGNiG Pucharze Polski Mężczyzn. Miedziowy zespół przegrał w Szczecinie z Sandra Spa Pogonią po zaciętym meczu i serii rzutów karnych.

Początek meczu należał do Miedziowycyh, którzy po kilku minutach wygrywali 3:2, a później 5:4. W kolejnych fragmentach gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę. Pogoń najpierw doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na prowadzenie, które systematycznie powiększała. Do przerwy szczecinianie wygrywali różnicą czterech bramek.

Po zmianie stron utrzymywała się kilkubramkowa przewaga Pogoni. Szczecinianie byli na prowadzeniu i wydawało się, że spotkanie zakończy się ich zwycięstwem. Tymczasem od wyniki 23:18 Zagłębie zaczęło odrabiać straty i robiło to na tyle skutecznie, że wyszło na prowadzenie 25:24. W ostatnich minutach byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku, w którym po sześćdziesięciu minutach nie poznaliśmy zwycięzcy.

O awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali szczecinianie.

Sandra SPA Pogoń – MKS Zagłębie Lubin 27:27 (14:10) k. 5:4

Pogoń: Arsenić, Viunyk – Polok 7, Wrzesiński 4, Starcevic 3, Krok 2, Zalevskiy 2, Krysiak 2, Nowak 2, Markowski, Kapela.

Zagłębie: Byczek, Procho, Schodowski – Krupa 6, Iskra 5, Michalak 4, Gębala 3, Stankiewicz 3, Hlushak 2, Pietruszko 1, Hajnos 1, Adamski 1, Drozdalski, Kupiec.