4. miejsce księdza Norberta

Ksiądz Norbert Turczynowski, polkowiczanin – kapłan diecezji legnickiej, reprezentujący od 2005 r. klub KS Górnik Polkowice zajął 4. miejsce w European Priest’s Table Tennis Championship – Mistrzostwach Europy Księży w Tenisie Stołowym.

W Poznaniu zagrali najlepsi zawodnicy m.in. z Włoch, Czech, Rosji, Polski a także gościnnie reprezentanci Nigerii i Etiopii.

Ks. Norbert w singlu (kat. <35) odnotował jedynie dwie porażki: z brązowym medalistą ME T. Szady, którego pokonał w turnieju OPEN 3:0 oraz Wicemistrzem Europy K. Kusiakiem. O brązowym medalu zadecydowały małe punkty i w konsekwencji bezpośredni pojedynek w grupie. W swojej grupie jako jedyny ograł Mistrza Europy tej kategorii I. Gierczyckiego 2:0.

W turnieju OPEN o wejście do pierwszej czwórki polkowicki tenisista przegrał z Mistrzem Europy T. Lewandowskim 3:0. Ostatecznie zakończył turniej na poz. 7-8, co daje w klasyfikacji generalnej miejsce w czołówce najlepszych zawodników.