Opublikowany: wt, Paź 15th, 2019

14 medali LKT w Sarajewie (FOTO)

W Sarajewie zakończyły się XXXIV Mistrzostwa Europy w Taekwon-do. W klasyfikacji generalnej triumfowała Polska. Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do mieli ogromny udział w sukcesie naszej reprezentacji. W generalce mistrzostw rozegranych w stolicy Bośni i Hercegowiny, Polska (10 złotych medali, 13 srebrnych, 19 brązowych) wyprzedziła rzutem na taśmę Norwegię (9-6-8). Kolejne miejsce zajęły: Rumunia (9-5-13), Rosja (6-7,12) i Irlandia (6-6-8).

Legniczanie w Sarajewie zaliczyli najlepszy w historii występ w mistrzostwach Europy. Do reprezentacji na bośniacki czempionat powołanych zostało 8 zawodników LKT Legnica. Łącznie w turnieju indywidualnym i drużynowym legniccy sportowcy zgromadzili aż 14 medalami.

W turnieju seniorów do strefy medalowej dotarli: Maciej Żuk zdobył w Sarajewie srebro w drużynowych walkach i testach siły oraz brąz w drużynowych układach. W walkach indywidualnych w kat. do 70 kg., sklasyfikowany został na miejscach 5-8. Obrońca tytułu mistrza Europy w ćwierćfinale musiał uznać wyższość reprezentanta Finlandii. Magdalena Kisiel wywalczyła brązowy medal w walkach do 56 kg. oraz dwa srebrne w drużynowych walkach i testach siły. Wioletta Hanisch zdobyła srebro w walkach pow. 75 kg i srebro w drużynowych testach,  Kamila Kolanowska wraca z brązowym medalem w walkach pow. 75 kg.

Na podium stawali również legniccy juniorzy. Monika Kowalczyk została brązową medalistką w walkach do 65 kg. Wywalczyła też złoty medal w drużynowych walkach i technikach specjalnych. Paweł Woźniak po pięciu wygranych pojedynkach wraca ze srebrem w walkach do 68 kg, Wiktoria Miądzel wywalczyła złoty medal w walkach drużynowych.

Warto podkreślić, że obie nasze juniorki Monika i Wiktoria miały olbrzymi udział w wywalczeniu tytułu drużynowych Mistrzyń Europy w walkach. Był to jedyny złoty medal w konkurencji walk wywalczony przez Polki w obu kategoriach wiekowych.

Poziom minionych mistrzostw jak również ilość startujących zawodników z aż 30 krajów pozwala jednoznacznie ocenić start legnickich sportowców jako największy klubowy sukces w dotychczasowej ponad dwudziestodwuletniej historii LKT Legnica.

Trenerem męskiej reprezentacji jest legniczanin Łukasz Stawarz, na co dzień szkoleniowiec Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..