120 tys. stanowisk uratowane

– Prawie 120 tys. uratowanych miejsc pracy sprawia, że Dolny Śląsk jest liderem antykryzysowej pomocy dla przedsiębiorców – chwalą się przedstawiciele Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 

W ciągu dwóch miesięcy DWUP zaakceptował ponad 2 100 wniosków w sprawie dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Pozwoli to na ochronę ponad 117 tysięcy pracowników dolnośląskich przedsiębiorstw.

– Chronimy miejsca pracy i – jak wynika ze statystyk Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – robimy to najsprawniej w Polsce. Liczby mówią same za siebie. Wartość tej pomocy to ponad 510 milionów złotych, które już od kwietnia trafiają do przedsiębiorców – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – Pomoc samorządu województwa dla przedsiębiorców to również Dolnośląski Pakiet Gospodarczy. Warty w sumie miliard złotych i sfinansowany głównie ze środków unijnych system wsparcia, skierowany został do dolnośląskich przedsiębiorców i za jego pośrednictwem można także sięgnąć po pomoc finansową, ułatwiającą przetrwanie kryzysu – dodaje.

W tej chwili ocenianych jest kolejnych 315 wniosków, dotyczących ochrony ponad 14 tys. miejsc pracy.

– Ta pomoc jest bezzwrotna, a dzięki nowelizacji ustawy może z niej skorzystać więcej osób, na korzystniejszych zasadach – mówi Bartosz Kotecki, pełniący obowiązki dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

O wsparcie w DWUP mogą się starać nie tylko firmy, lecz także organizacje pozarządowe, organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego oraz państwowe osoby prawne w rozumieniu ustawy o finansach publicznych. Warunkiem otrzymania pomocy jest utrzymanie zatrudnienia tylko przez okres jej otrzymywania.

Szczegółowe informacje, informator i dokumenty do pobrania znajdują się na stronach internetowych DWUP oraz  MRPiPS.

Dodaj komentarz

*

code