Zwycięska seria trwa. CCC ogrywa lidera

Hit 9. kolejki Basket Ligi Kobiet dla Polkowic! Koszykarki CCC pokonały na wyjeździe lidera tabeli, zespół Arki Gdynia. Kluczem do sukcesu mistrzyń Polski była znakomita gra  w defensywie, zwłaszcza w trzeciej kwarcie spotkania.

To był zdecydowanie mecz na szczycie kobiecej ekstraklasy koszykówki. Naprzeciw siebie stanęły bowiem dwie najsilniejsze drużyny obecnego sezonu. Polkowiczanki z kompletem pięciu zwycięstw, zaś gdynianki z zaledwie jedną porażką w sześciu meczach.

Początek starcia należał do gospodyń. Koszykarki z Pomorza świetnie radziły sobie w ataku, a prym w zdobywaniu punktów wiodła Emma Cannon. Amerykańska środkowa do przerwy miała na swoim koncie już 15 „oczek”. Po pierwszej kwarcie ekipa Arki prowadziła już różnicą ośmiu punktów (22:14), a w drugiej odsłonie powiększyła jeszcze tę przewagę o kolejne trzy (43:32). Przyjezdne miały przede wszystkim problem z organizacją gry obronnej. Ofensywa również pozostawiała wiele do życzenia, czego najlepszym świadectwem jest zaledwie 32-punktowa zdobycz po pierwszych 20 minutach pojedynku.

Po zmianie stron całkowicie zmienił się również obraz gry. Mistrzynie Polski na poważnie wzięły się za odrabianie strat. Wypracowana przez gdynianki przewaga topniała z akcji na akcję. Wystarczyło zaledwie kilka minut i nokautująca seria (16:0!), żeby na prowadzenie wyszło CCC. Trzecia kwarta była popisem nieustępliwej obrony w wykonaniu „pomarańczowych” i praktycznie rozstrzygnęła o losach pojedynku. Gospodynie nie były już w stanie zatrzymać rozpędzonych polkowiczanek, które z minuty na minutę coraz pewniej czuły się na parkiecie i nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Arka Gdynia – CCC Polkowice 68:75 (22:14, 21:18, 9:27, 16:16)

Arka: Cannon 22, Allen 10 , Jurcenkova 9, Balintova 8, Greinacher 8, Baltkojiene 6, Podgórna 5, Misiek, Morawiec, Stelmach.

CCC: Hayes 16, Thomas 14, Fagbenle 14, Gajda 7, Aleksandravicius 6, Kaltsidou 6, Leedham 5, Kaczmarczyk 4, Puss 3.