Znakomita passa Miedziowych zatrzymana

Znakomita passa piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin dobiegła końca. Po dziewięciu wygranych z rzędu Miedziowe zostały zatrzymane w Kobierzycach. W derbowym meczu KPR wygrał 26:23 (15:13), choć lubinianki do końca walczyły o zwycięstwo, które uciekło im w samej końcówce. Metraco Zagłębie Lubin, pomimo przegranej, wciąż jest samodzielnym liderem PGNiG Superligi Kobiet.

Każda passa się kiedyś kończy i właśnie dziś zakończyła się zwycięska passa Metraco Zagłębia Lubin. Na drodze aktualnych liderem rozgrywek stanął derbowy rywal, rywal bardzo ambitny, KPR Kobierzyce, który postawił Miedziowym poprzeczkę bardzo wysoko.

Mecz niemal przez całe sześćdziesiąt minut był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Nie brakowało również zwrotów akcji i do samego końca nie wiadomo było, kto wyjdzie z tej potyczki zwycięsko. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał remis po 22 i lubinianki miały kilka okazji, aby wyjść na prowadzenie, jednak brakowało dokładności i skuteczności. Kolejne próby nie powiodły się, co wykorzystały rywalki, rzucając trzy bramki z rzędu i pieczętując wygraną w derbowym spotkaniu.

W środę o godzinie 18:30 Metraco Zagłębie Lubin w ostatnim meczu pierwszej rundy podejmować będzie w hali Regionalnego Centrum Sportowego Koronę Kielce.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 26:23 (15:13)

KPR: Ciesiółka, Słota – Kucharska, Skalska, Mączka, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak, Mokrzka, Walczak, Koprowska, Dąbrowska, Michalak.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 5, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wasiak, Górna 2, Rosińska, Milojević 2, Ważna 6, Matieli 2, Jochymek, Pielesz 2.