Opublikowany: wt, Sty 8th, 2019

„Zmyślenia” Marcina Minora

W legnickiej Galerii Satyrykon można już oglądać nową wystawę – „Zmyślenia” Marcina Minora.

Ekspozycja przedstawia m.in. baśniowe ilustracje do książek: „Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich” J.M. Barrie, „Gwiazdka z nieba” Przemysława Wechterowicza i „Tutaje” Ewy Minor. Są też pełne magii ilustracje do gry planszowej „Sen” oraz jeszcze nie publikowane ilustracje do książek dla dorosłych: „Mistrz i Małgorzata” i „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Możemy zobaczyć też – aby lepiej poznać możliwości twórcze artysty – zupełnie odmienne prace: „Plaża” i „Basen” oraz niewielką próbkę komiksu, którym autor fascynuje się od dzieciństwa.

– Wystawa jest i dla dorosłych, i dla dzieci. Choć jest w galerii dopiero od początku stycznia, obejrzało ją już sporo osób. Oglądający wychodzą zachwyceni, bo prace są naprawdę niesamowite – mówi Janina Szlempo z Galerii Satyrykon.

Marcin Minor pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk, na wydziale malarstwa. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, tworzy obrazy, ilustracje do książek dla dzieci i dorosłych oraz gry planszowe. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski). Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się około magicznym realizmem, okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności.

W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, olej, suche pastele oraz digital art. W jego pracach przewija się poetyckość i baśniowość, a żywa narracja przywodzi wspomnienie o czasach dzieciństwa. Artysta prezentował swoją twórczość na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Gra „Sen” z jego ilustracjami zdobyła główną nagrodę w konkursie „Świat przyjazny dziecku”, przyznawaną przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..