ZŁOTORYJA. Starosta tłumaczy się z wulgaryzmów

IMG_0196Badziew, gówno, gówniana spółka – takich określeń miał używać starosta złotoryjski Ryszard Raszkiewicz wobec firmy zainteresowanej przejęciem tutejszego szpitala. Miejscowi dziennikarze dowiedzieli się o tym od pielęgniarek, w obecności których włodarz miał się tak wyrażać. Do niewybrednych wypowiedzi miało dojść podczas ostatniej kampanii. Starosta bowiem bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej.

Po medialnym szumie, starosta wydał następujące oświadczenie: „W związku z pojawiającymi się w różnych mediach informacjami dotyczącymi spotkania z pracownikami Szpitala Powiatowego w Złotoryi w dniu 5 listopada, gdzie zarzucono mi, w jednej z wcześniejszych moich wypowiedzi, użycie pejoratywnego, uważanego powszechnie za obelżywe i wulgarne, określenie spółki OCZ, oświadczam, że nigdy jako Starosta Złotoryjski nie formułowałem takich określeń pod adresem spółki. Faktycznie do pewnego momentu wyrażałem przekonanie, że inna spółka, o ugruntowanej pozycji na rynku usług medycznych, ma duże szanse i więcej determinacji w pozytywnym rozstrzygnięciu procedury negocjacyjnej i tym samym pokierowania naszym szpitalem”.

Następnie, na oficjalnej stronie starostwa, pojawił się kolejny komunikat: „Informujemy, że na spotkaniu Starosty i przedstawicieli zarządu OCZ, spółki wyłonionej w toku rokowań na dzierżawę złotoryjskiego szpitala, z pracownikami tej instytucji w dniu 5 listopada, prezesi OCZ potwierdzili zapisy zawarte w planowanej umowie gwarantujące zatrudnienie w placówce przez okres 25 miesięcy dla każdego pracownika szpitala. Powołano się również na zapisy regulujące stosunki pracy w sytuacji przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę, tj. Art.231 Kodeksu Pracy oraz na zapisy projektu umowy dzierżawy zapewniające niezmienność warunków pracy i płacy dla wszystkich pracowników szpitala”.

Ryszard Raszkiewicz informuje, że pomimo tych zapewnień strona związkowa zażądała dodatkowego zabezpieczenia niezmienności miejsc pracy. – Kolejnym, istotnym warunkiem zgłaszanym przez stronę związkową jest dodatkowe, oprócz zabezpieczeń wynikających z treści umowy, złożenie rękojmi finansowej gwarantującej rzetelne wykonanie zapisów umowy dzierżawy. Zarząd OCZ rozważy realizację tego postulatu, aczkolwiek uznaje go za nieuzasadniony ekonomicznie. W sytuacji konieczności podjęcia dużych działań inwestycyjnych w obiekcie szpitala, wynikających z wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i innych dokumentach oraz wypełnienia innych zapisów umowy, priorytetowym zadaniem przyszłego operatora szpitala w Złotoryi pozostaje ciągłość świadczenia głównie nieodpłatnych usług medycznych, a także co jest niezwykle istotne, rozwój innych usług medycznych nieoferowanych dotychczas w naszej placówce. Oczekujemy na ostateczne stanowisko spółki OCZ – czytamy na stronie urzędu.

Dodaj komentarz