Opublikowany: pt, Sie 17th, 2018

Zespół Boys gwiazdą dożynek gminnych

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznych dożynek w gminie Chojnów. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny niezwykle udany koncert grupy After Party w Witkowie i tym razem nie poczują się zawiedzeni. Mieszkańcy największej gminy powiatu legnickiego tym razem będą bawić się przy dźwiękach zespołu „BOYS” – legendy polskiej muzyki rozrywkowej. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów gminy Chojnów?

Dożynki to tradycyjne święto rolnicze, odbywające się po zakończeniu żniw. Huczne zabawy na przełomie sierpnia i września przez setki lat wpisały się w rytm życia polskiej wsi. Czy dożynki to impreza skierowana wyłącznie do rolników i mieszkańców wsi? Zdecydowanie nie! Tego, że wieś jest niezwykle gościnna, a repertuar tego typu wydarzeń może zainteresować nawet zatwardziałych mieszczuchów, dowodzi chociażby zainteresowanie, z jakim co roku spotykają się Dożynki Gminy Chojnów.

– Zapraszam Państwa do wspólnej zabawy podczas tegorocznych dożynek gminnych. Zakończenie żniw to bardzo ważne święto całej naszej społeczności i chcemy dzielić się z Państwem naszą radością. Gmina Chojnów i jej mieszkańcy zapraszają, aby wspólnie cieszyć się latem przy doskonałej muzyce – mówi wójt gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Tegoroczna zabawa odbędzie się w Rokitkach przy dźwiękach muzyki rozrywkowej z najwyższej krajowej półki. Gwiazdą dożynek będzie grupa BOYS – autorzy niezliczonej liczby przebojów, takich jak „Wolność” czy „Jesteś Szalona”. Artyści występują na scenie nieprzerwanie od 1991 roku, a w tym czasie ich płyty 6-krotnie okryły się platyną i 2-krotnie złotem, czyniąc BOYSÓW najbardziej cenionym zespołem nurtu Disco Polo.

Świętowanie rozpocznie się 2 września tuż przed południem. Zanim na scenie pojawi się gwiazda, czeka na gości mnóstwo innych, nie mniej ciekawych atrakcji. Program imprezy jest bardzo bogaty. W Rokitkach czekać będą lokalne specjały, loteria fantowa, stragany z rękodziełem oraz strefa dla najmłodszych, czyli dmuchane zamki i animatorzy zabaw. W trakcie oficjalnego rozpoczęcia, które rozpocznie się o godzinie 13:00, będzie można  zobaczyć korowód wieńców dożynkowych. Tradycja i technika ich tworzenia ozdób przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Każde z sołectw gminy zaprezentuje swój wieniec, a spośród nich zostanie wybrany ten najładniejszy. Zwycięskie sołectwo poznamy jeszcze w trakcie trwania dożynek. Przemarszowi delegacji wieńcowych wtórować będzie koncert orkiestry dętej.

Miłośników folkloru, poza stoiskami rękodzielników i wieńcami dożynkowymi, z pewnością zainteresują występy zespołów ludowych. Na scenie będziemy mogli tego dnia zobaczyć i usłyszeć „Kalinki” z Rokitek, „Goliszowian” z Goliszowa oraz „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic. Te grupy już nieraz udowodniły, że żywiołowością występów mogą konkurować z każdą gwiazdą wieczoru. Należy się więc spodziewać, że i tym razem dadzą z siebie wszystko i zgromadzą wierną publiczność.

Dożynki gminne w Rokitkach to prawdziwa muzyczna różnorodność. Poza orkiestrą dętą, folkiem, muzyką taneczną usłyszeć będziemy mogli także muzykę disco rodem z lat 70. Zespół BABILON to zaproszona przez organizatorów grupa grająca covery Boney M. Obecnie zespół występuje w międzynarodowym składzie – muzycy pochodzą z Kamerunu, Republiki Konga i oczywiście z Polski. „Rivers Of Babylon”, „Rasputin” czy „Daddy Cool” to tylko część utworów, które na stałe weszły do kanonu muzyki dyskotekowej. Z pewnością nie zabraknie ich w trakcie koncertu, na który składać się będą największe przeboje Boney M.

W programie znalazło się także miejsce na niecodzienne sportowe show. Pokaz Timbersports w wykonaniu mistrzów Polski tej dyscypliny, w tym mieszkańca Rokitek Krzysztofa „Słonia” Majweskiego, z pewnością będzie bardzo widowiskowy. Timbersports to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, siekiery i piły ręcznej. Wszystko w jak najkrótszym czasie i z jak największą precyzją. Przecięcie ogromnego pnia drzewa wymaga szybkości i niezwykłej siły, a tej z pewnością nie zabraknie żadnemu z zawodników. Czy ich źródłem stanie się słynny mikroklimat panujący w Rokitkach, czy może specjały serwowane przez tamtejsze gospodynie? Przekonać o tym będzie można się samemu już 2 września podczas dożynek gminy Chojnów. Organizatorzy gorąco zapraszają do wspólnej zabawy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..