Zderzenie trzech pojazdów na A4. Autostrada zablokowana

Trzy pojazdy zderzyły się na 74. kilometrze autostrady A4. Droga w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Na miejscu działają służby ratunkowe. 

Do zdarzenia doszło pomiędzy Lubiatowem i Chojnowem tuz po godz. 14. – Kierujący samochodem ciężarowym renaultem nieprawidłowo wykonał manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, gdyż nie upewnił się, czy ma możliwość skrętu. W wyniku tego jadący lewym pasem osobowy ford, którym podróżowały dwie osoby, zmuszony był do gwałtownego hamowania – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Burska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

– Jadący za fordem bus marki Renault z trzema osobami w środku nie zdążył już wyhamować i z dużą siłą uderzył w tego forda, który następnie zahaczył o bariery oddzielające pasy ruchu, uszkadzając je na długości około trzech metrów. Kierowca każdego z pojazdów uczestniczących w tym zdarzeniu był trzeźwy – dodaje rzeczniczka.

Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście żadnemu z jego uczestników nic się nie stało. Autostrada A4 w kierunku Wrocławia jest zablokowana, a w okolicach wypadku tworzy się korek. Na miejscu pracują służby i m.in. usuwają z drogi płyny, które wyciekły z samochodów. Ruch powinien być drożny w ciągu godziny.

Fot. ilustracyjne

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..