Opublikowany: czw, Paź 12th, 2017

Zapraszamy do Złotoryi na Ogólnopolski Tydzień Kariery

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Do akcji, mającej na celu pomoc mieszkańcom w dalszym planowaniu edukacji i pracy, po raz drugi przyłączy się Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi.

W Złotoryi tydzień kariery rozpocznie się od finału konkursu plastycznego zorganizowanego na terenie firmy Vitbis, czyli jednego z największych lokalnych pracodawców. Uczniowie szkół podstawowych będą mieli za zadanie udekorować ozdoby choinkowe. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Najważniejszym punktem całego tygodnia kariery będzie czwartek 19 października. Na ten dzień zaplanowano bowiem targi edukacyjno-zawodowe, które rozpoczną się o godz. 10 w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Wojska Polskiego 50. – W tym roku mamy 30 wystawców. To więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele wielu przedsiębiorstw z naszego regionu, ale też służb mundurowych i innych instytucji – mówi Anna Sarczyńska, doradca zawodowy złotoryjskiego PUP-u.

Nowością na tegorocznych targach będzie tzw. Aleja odkrywania talentów, podczas której chętni będą mieli okazję  sprawdzić się przy takich stanowiskach jak florystka kosmetyczka, fryzjer czy mechanik samochodowy. Nie zabraknie również testów zawodoznawczych. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych przewidziano też konkurs na najlepiej napisany list motywacyjny.

– Oferta targów jest otwarta. Kierujemy ją zarówno dla uczniów jak i osób dorosłych poszukujących pracy. Głównym celem tygodnia kariery jest zapoznanie mieszkańców z lokalną rynkiem pracy i ofertą edukacyjną – dodaje Anna Sarczyńska.

Patronat nad IX Ogólnopolskim Tygodniem Kariery objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Złotoryi jednym z patronów medialnych jest również portal regionfan.pl.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..