Opublikowany: wt, Lis 14th, 2017

Za tydzień pojedziemy nowym wiaduktem nad S3

Już za kilka dni powinny zakończyć się prace związane z budową wiaduktu nad drogą ekspresową S3 na trasie Legnica  Chojnów.

Początkowo wiadukt miał zostać oddany do użytku w środę 15 listopada, jednak wiemy już, że termin ten zostanie przesunięty o co najmniej kilka dni.

– Jeśli chodzi o zmianę organizacji ruchu na przyszłym węźle Legnica Zachód, gdzie łączy się droga krajowa nr 94 z S3, wykonawca planuje dokonać zmian w dniu 17 listopada – informuje Magdalena Szumiata, specjalistka ds. komunikacji społecznej wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeczniczka dodaje również, że termin ten może ulec wydłużeniu, jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na dokończenie prac związanych w malowaniem oznakowania poziomego.

W związku z tym przywrócony zostanie ruch na trasie z Legnica do Chojnowa, ul. Chojnowską, która będzie jednak wiodła górą przez nowy wiadukt WD44. Zlikwidowane ma zostać także tymczasowe rondo przy ul. Domejki w Legnicy.

Wykonawcą nowego wiaduktu jest firma Budimex, która prowadzi prace na odcinku Lubin – Legnica.

Materiał filmowy:

Fot. Przemysław Łyskawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..