Opublikowany: nie, Sty 14th, 2018

Za mandat zapłacisz kartą

Radiowozy drogówki w całej Polsce będą wyposażone w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i BLIK-a.

Pierwsza transakcja kartą została dokonana 6 stycznia w radiowozie opolskiej policji, która jako pierwsza w kraju została wyposażona w piętnaście terminali. Jak informuje Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej, już na przełomie styczna i lutego terminale pojawią się w 2 tys. policyjnych wozów. Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy.

Dzięki wprowadzeniu terminali, ukarani kierowcy nie będą musieli pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego lub udaniu się na pocztę w celu dokonania płatności za mandat. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej lub systemu BLIK i mandat będzie można zapłacić od razu, w radiowozie.

Rozwiązanie to ma ułatwić również pobieranie płatności od obcokrajowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, a którzy do tej pory byli zobligowani płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki.

źródło: Kurier PAP

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..