Wygrana i awans okupione kontuzją

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Niestety wygrana została okupiona kontuzją Małgorzaty Mączki. Rozgrywająca miedziowych upadła na parkiet w siódmej minucie meczu i po interwencji służb medycznych została odwieziona do szpitala z podejrzeniem zerwania więzadeł w kolanie.

Lubinianki prowadziły niemal przez całą pierwszą część spotkania. Metraco Zagłębie Lubin prowadziło różnicą 2-3 bramek, aż do końcówki tej połowy. W ostatnich minutach zespół z Nowego Sącza doprowadził do remisu, a w ostatniej akcji wyszedł na prowadzenie 15:14.

Taki obrót spraw tylko podrażnił przyjezdne. Co prawda pierwszą bramkę po przerwie zdobyła Olimpia, ale kolejne minuty należały do podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Od wyniku 16:14 dla gospodyń miedziowe zdobyły sześć bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną i zrobiło się 17:20. To był przełomowy moment, później na parkiecie istniały już tylko zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin, które wygrały różnicą dziewięciu trafień.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Metraco Zagłębie Lubin 22:31 (15:14)

Olimpia: Sach, Szczurek – Płachta, Leśniak, Choromańska, Luberecka. Dzidek, Ochońska, Pinda, Wielocha, Smbatian. Kostuch, Nosal, Pożoga, Rosińska, Szabo

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 3, Grzyb 3, Mączka 2, Semeniuk 1, Buklarewicz 9, Wiertelak 1, Ważna, Marić 6, Jochymek 1, Belmas 2, Milojević 2.